عامل ۷ و نیم میلیارد تماس روبوکال دادگاهی می شود

عامل ۷ و نیم میلیارد تماس روبوکال دادگاهی می شود

بست روید: یکی از بزرگترین منابع تماسهای روبوکال در آمریکا، سرانجام به دادگاه کشانده شد.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، شبکه سی بی اس نیوز گزارش داد دادستان های کل ۴۸ ایالت آمریکا و همین طور دی سی، مقابل شرکت اوید تلکام که در آریزونا مستقر است، مایکل دی لانسکی، صاحب این شرکت و استیسی اس ریوز، معاون آن، یک شکایت دو حزبی تنظیم کردند. در این شکایت ۱۴۱ صفحه ای، گفته شده است که اوید تلکام، به شکل غیرقانونی با افرادی که در "رجسیتری ملی عدم تماس" بودند، ۷.۵ میلیارد بار تماس گرفته است. کریس می یس، دادستان کل آریزونا مدعی است حدود ۱۹۷ میلیون تماس روبوکال (ربات تماس گیرنده) با تلفن های همراه این ایالت در مدت پنج سال، بین دسامبر سال ۲۰۱۸ تا ژانویه سال ۲۰۲۳ انجام شده است.

در این شکایت آمده است که اوید تلکام، شماره های تلفن جعلی همچون شماره هایی داشته است که به نظر می رسید از طرف دولت یا نهاد اجرائی هستند و یا شماره های دیگر داشت که به نظر می رسید از آمازون، دایرکت تی وی و برندهای دیگر هستند. طبق این شکایت، اوید تلکام از قانون تلفن و مصرف کننده، مقررات فروش بازاریابی و سایر قوانین مربوط به بازاریابی ازراه دور و مصرف کننده، تخلف کرده است.

دادستان های کلی که به این شکایت پیوسته اند، خواهان پرداخت خسارت از طرف اوید تلکام به افرادی شده اند که بطور غیرقانونی با آنها تماس گرفته است. دادستان های کل ایالت های آمریکا همین طور بدنبال دریافت خسارت از اوید تلکام به ازای هر تخلف هستند که باتوجه به حجم بالای تماسهای روبوکال، در این صورت مبلغ عظیمی خواهد شد. شرکت سامکو پاناما که عامل پنج میلیارد تماس روبوکال بود، سال قبل از طرف کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا، حدود ۳۰۰ میلیون دلار جریمه شد.

بر اساس گزارش وب سایت فناوری انگجت، اوایل ماه میلادی جاری، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا از شکرت "ایکس کَست لبز" برای مساعدت با شرکتهای دیگر برای انجام تماسهای روبوکال، شکایت نمود.
1402/03/07
11:37:08
5.0 / 5
275
تگهای خبر: ربات , سایت , شركت , فروش
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید