توسعه شبكه ۵G بحرین در دستان اریكسون!

توسعه شبكه ۵G بحرین در دستان اریكسون!

بست روید: توسعه شبكه 5G در بحرین بر عهده شركت سوئدی اریكسون واگذار و اعلام گردید.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، كشورهای بسیاری در سراسر جهان همچون ایالات متحده آمریكا، كانادا، استرالیا، چین، كره جنوبی، ژاپن و خیلی از كشورهای اروپایی و غیره با همكاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و در این زمینه فعالیت های گسترده ای را انجام داده اند.
خیلی از بزرگترین شركت های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوكیا، اریكسون، هواوی، ال جی، اسپرینت و غیره به شدت در حال رقابت جهت راه اندازی اولین شبكه اتصال به نسل پنجم اینترنت همراه هستند. نسل پنجم شبكه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است كه بعد از نسل چهارم شبكه تلفن همراه فعلی ارائه می شود.
برمبنای اخبار و گزارش های انتشار یافته از طرف وب سایت ComputerWeekly، بحرین توسعه زیرساخت های لازم و راه اندازی شبكه نسل نسل پنجم اینترنت همراه موسوم به شبكه ۵G را بر عهده شركت سوئدی اریكسون واگذار و اعلام نموده است تا در آینده ای نزدیك امكان اتصال شهروندان و كاربران این كشور واقع در منطقه خلیج فارس فراهم گردد.
فادی فارون، مدیر بخش خاورمیانه و آفریقای شركت اریكسون در این خصوص خاطرنشان كرده است: توسعه شبكه ۵G كمك بزرگی به دیجیتال سازی صنایع، ایجاد فرصت های جدید و میزبانی از تكنولوژی های نوین و مدرن جهان خواهدنمود و در كنار آن، كاربران نیز از سرعت فوق العاده اینترنت بهره مند شده و لذت خواهند برد.
بگفته خیلی از كارشناسان، با اینكه هواوی الان بزرگترین شركت و اپراتور مخابراتی فعال در توسعه شبكه ۵G در جهان به حساب می آید و خیلی از كشورها جهت راه اندازی و برقراری نسل پنجم اینترنت همراه به این غول تكنولوژی چینی روی آورده و با آن قرارداد همكاری امضا كرده اند، اما بنظر می رسد كه بحرین تحت تاثیر حواشی بوجود آمده برای هواوی همچون بهتان جاسوسی از اطلاعات كاربران و همكاری با دولت چین كه برای اولین بار توسط آمریكا انتشار یافت، قرار گرفته است و همانند خیلی از كشورهای هم پیمان دولت آمریكا، نمی خواهد با این شركت چینی وارد همكاری شود.
اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود كه اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) شروع كرد. در نتیجه رسماً یك مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبكه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم كه هر یك به دنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در كشورهای مختلفی بوده و در این زمینه از توانایی ها و برنامه های خود در این زمینه رونمایی می كنند.
منبع:

1398/09/09
23:00:33
5.0 / 5
4903
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
BestRoid لینک دوستان بست روید
BestRoid اندروید