تا سال ۲۰۲۵ خبری از شبكه ۵G نیست!

تا سال ۲۰۲۵ خبری از شبكه ۵G نیست!

بست روید: خیلی از كارشناسان فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام نموده اند كه تعداد كثیری از كاربران و مشتركان گوشیهای همراه در جهان باید حداقل تا سال 2025 میلادی برای اتصال به شبكه 5G منتظر بمانند.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، در سال های اخیر تلاش شركت های مخابراتی و اپراتورهای بزرگ در سراسر جهان برای توسعه زیرساخت های لازم برای شبكه نسل پنجم اینترنت همراه سرعت بسیار بیشتری گرفته است تا كاربران در كشورهای مختلف بتوانند هر چه سریعتر به اینترنت پرسرعت ۵G متصل شده و از قابلیت های جدید آن بهره مند شوند.
با اینكه دولت های مختلف جهان با همكاری شركت های مخابراتی بزرگی همچون هواوی، نوكیا، ورایزن، تی موبایل، اریكسون و غیره در تلاشند تا در سال آینده میلادی امكان اتصال به اینترنت همراه را فراهم آورند اما بنظر می رسد كه طبق برآوردهای صورت گرفته از طرف كارشناسان و مفسرین فعال در حوزه فناوری این امكان حداقل تا سال ۲۰۲۵ میلادی برای كاربران و مشتركان فراهم نخواهد شد.
چونكه طبق آمار و گزارش های انتشار یافته از توسعه شبكه نسل پنجم اینترنت همراه در نقاط مختلف جهان، هنوز خیلی از كشورها اقدامات لازم برای برقراری و راه اندازی شبكه ۵G را انجام نداده اند بدین سبب بنظر می رسد حتی سال ۲۰۲۵ نیز خیلی از كاربران بویژه در كشورهای درحال توسعه، هیچ بهره ای از اینترنت پرسرعت ۵G نخواهند برد.
این در حالیست كه پیش تر شركت سوئدی اریكسون برآورد و اعلام نموده بود كه ۴۵ درصد از جمعیت جهان قادر خواهند بود تا سال ۲۰۲۴ میلادی به نسل جدید اینترنت همراه و شبكه 5G دسترسی داشته باشند و از خدمات پرسرعت آن بهره مند شوند.
اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود كه اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) شروع كرد. در نتیجه رسماً یك مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبكه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم كه هر یك به دنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در كشورهای مختلفی همچون كره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریكا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود دراین زمینه رونمایی می كنند.
طبق گزارش وب سایت cnn، كشورهای بسیاری در سراسر جهان همچون ایالات متحده آمریكا، كانادا، استرالیا، چین، كره جنوبی، ژاپن و خیلی از كشورهای اروپایی و غیره با همكاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و دراین زمینه كارهای گسترده ای را انجام داده اند.
منبع:

1398/09/21
15:45:45
5.0 / 5
4381
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید