رئیس سازمان فضایی در گزارش بست روید:

نتیجه سازگاری ماهواره ظفر با پرتابگر بزودی اعلام می شود

نتیجه سازگاری ماهواره ظفر با پرتابگر بزودی اعلام می شود

بست روید: رئیس سازمان فضایی ایران درباره آخرین وضعیت پرتاب ماهواره ظفر به فضا كه طراحی و ساخت آن به دانشگاه علم و صنعت واگذار شده است، توضیحاتی ارائه داد.مرتضی براری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت ماهواره ظفر اظهار داشت: خوشبختانه تمام تست های ماهواره ظفر به صورت كامل انجام شده است.
رئیس سازمان فضایی با اشاره به این مطلب كه در تلاش هستیم كه انشالله سازگاری هماهنگی این ماهواره با ایستگاه های زمینی و با پرتابگر را انجام دهیم، اشاره كرد: در چند روز آینده در همین رابطه نتیجه را اعلام خواهیم كرد.
براری همین طور درباره زمان پرتاب این ماهواره، اظهار داشت: بعد از آن كه تست های سازگاری با ماهواره بر و ایستگاه زمینی انجام بگیرد، از مراجع قانونی مجوزهای لازم برای پرتاب را پیگیری خواهیم كرد.
به گزارش بست روید به نقل از مهر، طراحی و ساخت ماهواره ظفر از طرف سازمان فضایی به دانشگاه علم و صنعت واگذار شده كه دو برابر شدن دقت كنترل و افزایش بیشتر از ۱۵ برابری نرخ ارسال داده های تصویری از مزایای این ماهواره به حساب می آید.
وزن ماهواره ظفر ۹۰ كیلوگرم بوده كه به منظور استقرار در مدار دایره با ارتفاع ۵۰۰ كیلومتر و زاویه انحراف مداری ۵۵ درجه طراحی شده است؛ همین طور این ماهواره مجهز به دوربین های رنگی و قادر به تصویربرداری از سطح زمین است.


منبع:

1398/09/29
20:32:12
5.0 / 5
4128
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید