استارلاینر به ایستگاه فضایی نرسید؛

كپسولی كه مقرر است امریكاییها را به فضا ببرد مبتلا به اختلال شد

كپسولی كه مقرر است امریكاییها را به فضا ببرد مبتلا به اختلال شد

بست روید: كپسول استارلاینر بویینگ روز گذشته به فضا پرتاب شد و به سبب اختلال نرم افزاری در مدار درست قرار نگرفت و بنا بر این به ایستگاه فضایی بین المللی نمی رسد.


به گزارش بست روید به نقل از دیلی میل، كپسول استارلاینر بویینگ كه روز گذشته به فضا پرتاب شد، در ایستگاه فضایی بین المللی پهلو نمی گیرد. دلیل این امر اختلال نرم افزاری است كه سبب شد كپسول چند دقیقه بعد از پرتاب در مدار اشتباهی قرار گیرد.
اختلال در زمانبندی این ماموریت سبب شد كپسول مذكور در بازه زمانی متفاوتی حركت نماید و در نتیجه كارهای مربوط به كنترل و مصرف آن زودتر از موعد تعیین شده در پرواز آغاز شود. بنا بر این سوخت مورد نیاز كپسول برای رسیدن به ایستگاه فضایی بین المللی به اتمام رسید. این یك چالش مهم دیگر در راه كارهای بویینگ است كه الان با اختلال نرم افزاری دست و پنجه نرم می كند كه در جت های مسافری ۷۳۷ مكس این شركت نیز قبلا مشكل ساز شده بود.
جیم بریدنستاین مدیر ناسا در این زمینه اظهار داشت: اگر فضانوردی در كپسول حضور داشت، احیانا استارلاینر می توانست به ایستگاه فضایی بین المللی برسد. برای اینكه فضانوردان آموزش های لازم برای تصحیح اشتباهی را دریافت كرده اند كه به مصرف تمام سوخت منجر گردید. البته بگفته بویینگ، تیم كنترل پرواز توانستند ازراه دور كنترل كپسول را برعهده گیرند و آنرا در یك مدار ایمن قرار دهند تا بدین سان كپسول طی ۲ روز آینده به زمین برگردد.
جیم چیلتون نایب رئیس بویینگ هنگام سخنرانی خود به برنامه برای انتقال كپسول استارلاینر به تاسیسات وایت سند در ایالت نیومكزیكو آمریكا اشاره نمود. او اظهار داشت: كپسول به فضا رفت و در نقطه ای كه تعیین شده فرود می آید. كپسول استارلاینر تنها چند دقیقه بعد از پرتاب در اولین آزمایش بی سرنشین خود در مدار اشتباه قرار گرفت. كپسول بویینگ عصر روز گذشته همراه یك موشك اطلس V از مقر كیپ كاناورال به فضا پرتاب شد. اما حدود ۳۰ دقیقه بعد از پرتاب بویینگ اعلام نمود استارلاینر در موقعیت تعیین شده برای رسیدن به ایستگاه فضایی بین المللی قرار نگرفته است.
این درحالی است كه طبق قرار داد ناسا در آینده استارلاینر باید فضانوردان را از خاك آمریكا به ایستگاه فضایی بین المللی ببرد.


منبع:

1398/09/30
12:52:07
5.0 / 5
4801
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
BestRoid لینک دوستان بست روید
BestRoid اندروید