خودرو های برقی هم به محیط زیست لطمه می زنند

خودرو های برقی هم به محیط زیست لطمه می زنند

بست روید: خودرو های برقی كه با یك دفعه شارژ می توانند مسافت بسیار طولانی را طی كنند بیشتر از خودرو های دیزلی به محیط زیست لطمه می زنند و علت این امر پروسه مخرب تولید باتری آنهاست.به گزارش بست روید به نقل از انگجت، شركت خودروسازی مزدا می گوید با عنایت به كشف این مساله می خواهد باتری های خودرو های برقی تولیدی خودرا در سال های آینده به شكلی طراحی كند كه چندان پرقدرت نباشند و با یك دفعه شارژ قادر به طی مسافتی كمتر از ۵۰۰ تا ۶۰۰ كیلومتر باشند.
یافته های مزدا نشان میدهد پروسه طی شده برای تولید باتری های برقی قدرتمند مورد استفاده در اتومبیل های برقی موجب انتشار مقدار زیادی گاز دی اكسیدكربن در جو كره زمین می شود. برای اینكه در این پروسه كارخانه ها انرژی زیادی را صرف می كنند و نتیجه این امر آلوده شدن محیط زیست است.
بر همین اساس اگر یك خودروی دیزلی مزدا ۳ مسافتی برابر با ۱۶۰ هزار كیلومتر را طی كند، باز هم كمتر از یك خودروی برقی به محیط زیست لطمه می زند و همین مورد نشان میدهد روند تولید باتری های خودرو های برقی تا چه حد موجب تخریب محیط زیست می شود.
مزدا آگهی داده كه پروسه تولید و ساخت باتری های ۹۵ كیلووات ساعتی كه در مدلهای جدید خودرو های تسلا مانند مدل اس و ایكس به كار می روند، سبب انتشار گاز دی اكسید كربن بسیار زیادی می شود و پس مزدا فعلاً در تولیدات خود از باتری های ۳۵.۵ كیلووات ساعتی استفاده می نماید.


منبع:

1398/10/10
13:09:09
5.0 / 5
4679
تگهای خبر: باتری , شركت , طراحی
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید