اولین مأموریت سال ۲۰۲۰ اسپیس ایكس چه خواهد بود؟

اولین مأموریت سال ۲۰۲۰ اسپیس ایكس چه خواهد بود؟

به گزارش بست روید بنابر گزارش ها شركت فضایی اسپیس ایكس می خواهد هفته آینده مأموریت جدید خود موسوم بهˮ استارلینك ۲ ˮ (Starlink-۲) را انجام دهد و طی این مأموریت ۶۰ ماهواره اینترنتی دیگر به مدار زمین پرتاب خواهد نمود.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، گزارش ها از آن حكایت می كند كه شركت اسپیس ایكس ۶ ژانویه سال ۲۰۲۰ اولین مأموریت خویش را انجام خواهد داد.
اوایل سال ۲۰۱۹ این شركت فضایی نامی ۶۰ ماهواره اینترنتی را سوار بر یك موشك "فالكون ۹" از ایستگاه نیروی هوایی كیپ كاناورال در فلوریدا به فضا پرتاب كرد.
اگر هفته آینده اسپیس ایكس ۶۰ ماهواره دیگر پرتاب كند، این سومین مأموریت پرتاب ماهواره اینترنتی این شركت خواهد بود. پرتاب سال ۲۰۱۹، دومین پرتاب برنامه استارلینك به مدار بود. این شركت در سال ۲۰۱۸ نمونه اولیه ماهواره های خویش را به نام "Tintin A" و "Tintin B" به فضا ارسال كرد.
ماهواره های استارلینك بخشی از برنامه اسپیس ایكس برای سرویس جدید و پرسرعت اینترنت هستند. این طرح در اوایل سال ۲۰۱۵، با درخواست "ایلان ماسك" مدیرعامل این شركت از كمیته ارتباطات فدرال در خصوص اجازه آزمایش ایده خود برای تأسیس یك پهنای باند جهانی شروع شد. وی در سال ۲۰۱۷ برنامه استارلینك را بعنوان یك سیستم پهنای باند ارزان قیمت كه می تواند دسترسی به اینترنت را در سراسر جهان فراهم آورد، به ثبت رساند.
"ماسك" باید حداقل ۴۰۰ ماهواره را در مدار زمین قرار دهد تا بتواند حداقل پوشش اینترنت را ایجاد كند و برای پوشش متوسط جهانی باید حداقل ۸۰۰ ماهواره به فضا بفرستد. به قول "اسپیس ایكس"، صورت فلكی متشكل از ماهواره های استارلینك می تواند در آینده به صورت قابل ملاحظه ای رشد كند و به تعداد ۱۲ هزار ماهواره برسد. "ماسك" بعد از انجام این دو مأموریت گفته بود كه "اسپیس ایكس" باید ۶ مأموریت دیگر استارلینك را انجام دهد تا قادر به عرضه پوشش اینترنت مناسب برای بعضی از نقاط جهان باشد. این شركت به ۱۲ مأموریت دیگر هم نیاز دارد تا بتواند پوشش بیشتری داشته باشد.1398/10/14
13:35:58
5.0 / 5
4272
تگهای خبر: اینترنت , سیستم , شركت , قیمت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید