رئیس هیأت مدیره یك شركت دانش بنیان:

روند بیماری ای ال اس با داروی ساخت داخل كند می شود

روند بیماری ای ال اس با داروی ساخت داخل كند می شود

به گزارش بست روید رئیس هیأت مدیره شركت دانش بنیان تولید كننده داروی بیماران ALSگفت: هم اكنون ۲۰۰۰ نفر به این بیماری مبتلا هستند كه با استفاده از این دارو روند بیماری شان كند می شود.به گزارش بست روید به نقل از مهر، دكتر محمدرضا فاضلی رئیس هیات مدیره شركت دانش بنیان یكی از تولید كنندگان داروی آلساوا با اشاره به اینكه قدرت های جهانی ضد ماست، اظهار داشت: فشار اقتصادی و سیاسی زیادی روی كشورمان وجود دارد بنابراین بیشتر از همیشه احتیاج به همراهی همدیگر داریم.
فاضلی با اشاره به تولید این دارو اظهار داشت: ویال تزریقی اداراوون با همكاری دو شركت دانش بنیان به تولید رسیده و دو ماه است كه وارد بازار شده است.
وی با اشاره به اینكه مواد اولیه این دارو هم در همین شركت به تولید می رسد، اضافه كرد: ۱۵ سال فعالیت خویش را در تولید محصولات دارویی ایران آغاز كردیم تا به خودكفایی در این حوزه دست پیدا نماییم. این همكاری منجر به این شد كه حداقل ۵ دارو در زمینه ضد سرطان و سیستم ایمنی تولید شود.
رئیس هیات مدیره شركت دانش بنیان یكی از تولیدكنندگان داروی آلساوا تصریح كرد: این دارو امروزه در آمریكا استفاده می شود و هزینه آن حدودا ۱۴۵ هزار دلار برای یك سال است؛ ازاین رو تولید آن در كشور می تواند سبب صرفه جویی ارزی شود.
فاضلی با اشاره به قیمت تولیدی آن در كشور اظهار داشت: استفاده از «آلساوا» برای بیماران ALS هزینه ای حدود ۲ هزار دلار در بر دارد.
به گفته وی، این بیماری تحلیل برنده و دشوار می باشد اما با استفاده از داروهای حمایتی می توان این دفعه را كاهش داد.

1398/10/22
19:25:05
5.0 / 5
4445
تگهای خبر: سیستم , شركت , قیمت , محصولات
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید