در حاشیه جلسه دولت

آذری جهرمی: ظفر پیش از دهه فجر به فضا پرتاب می شود

آذری جهرمی: ظفر پیش از دهه فجر به فضا پرتاب می شود

به گزارش بست روید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: ماهواره ظفر قبل از ایام دهه فجر به فضا پرتاب می شود و در مدار بالای ۵۰۰ كیلومتر قرار می گیرد.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره ماهواره «ظفر» اظهار نمود: تصویربرداری، مأموریت مخابراتی و جمع آوری اطلاعات فضایی از مأموریت های این ماهواره است. ظفر ۱۱۳ كیلوگرم وزن دارد و در مدار بالای ۵۰۰ كیلومتری زمین قرار می گیرد و این نخستین بار است كه ما برای قرار گرفتن ماهواره در این مدار هدف گذاری كردیم.
وی با اشاره به اینكه ظفر به وسیله ماهواره بر سیمرغ به فضا پرتاب می شود، اظهار نمود: پیش از ایام دهه فجر ظفر پرتاب می شود. مراحل نهایی آماده سازی این ماهواره توسط وزارت دفاع در حال انجام می باشد و فرآیند ارسال این ماهواره هم شفاف به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.
آذری جهرمی افزود: پرتاب این ماهواره یك تلاش علمی است كه امكان دارد با موفقیت همراه باشد یا نباشد؛ البته احتمال موفقیت آن بالا است. با این وجود دو نسخه از این ماهواره وجود دارد كه اگر پرتاب اولی موفق نبود از نسخه دوم بلافاصله استفاده گردد.
او در آخر در پاسخ به این پرسش كه آیا خبر رفع فیلتر تلگرام واقعیت دارد؟ اظهار داشت: من از این مورد اطلاعی ندارم.1398/11/03
20:16:07
5.0 / 5
4909
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید