حضور شركتهای دانش بنیان ایرانی در رویداد شهرهای هوشمند ژنو

حضور شركتهای دانش بنیان ایرانی در رویداد شهرهای هوشمند ژنو

به گزارش بست روید شركتهای دانش بنیان ایرانی در رویداد هكتون شهرهای هوشمند شركت می كنند.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رویداد هكتون شهرهای هوشمند و پایدار كه با هدف شناسایی و پشتیبانی از راهكارهای نوآورانه درباره چالش های جهانی شهرها برگزار می شود، میزبان نوآوران ایرانی خواهد بود. خلاقان و نوآورانی كه در صورت داشتن ایده های نو با حمایت ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به ژنو می روند.
بر اساس آمارهای جهانی، امروز ۵۵ درصد از جمعیت جهان، در شهرها زندگی می كنند و پیشبینی می شود تا سال ۲۰۵۰ این تعداد به ۶۶ درصد برسد. شهرهای جهانی كه با اشغال ۳ درصد از كل زمین، ۶۰ تا ۸۰ درصد از انرژی های موجود در زمین را مصرف می كنند.
این افزایش جمعیت شهری پیچیدگی های بافت اجتماعی در شهرها را تشدید می كند. در این صورت توجه به مسئله پایداری بیشتر از پیش مورد توجه قرار خواهد گرفت. هم اكنون، اكوسیستم شهری با مواردی مانند افزایش شهرنشینی، آلودگی، ازدحام جمعیت، تغییرات آب و هوایی، زیرساخت های منسوخ شده و غیره گرفتار آشفتگی شده است.
هكتون شهرهای هوشمند پایدار
این برنامه بخشی از تلاش مشترك برای سازماندهی یك هكتون سالانه در جامعه اطلاعاتی جهانی است كه سال جاری با هدف شناسایی و پشتیبانی از راهكارهای نوآورانه برای مقابله با چالش های شهری در سطح جهان در حال برگزاری است.
با توجه به مشاركت كشورهای مختلف در این رویداد نوآورانه و نقشی كه این رویداد در كاهش مخاطرات شهری دارد، ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان فناوری اطلاعات ایران، مبادرت به پشتیبانی از حضور خلاقان و ایده مندان این حوزه به رویداد هكتون شهرهای هوشمند پایدار كرده اند.
این رویداد ۱۷ و ۱۸ فروردین ماه سال آینده در شهر ژنو سوئیس برگزار می گردد.

1398/11/14
13:31:11
5.0 / 5
4800
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید