تولید ریزسوزن با قدرت چسبندگی بالا با الهام از نیش حشرات

تولید ریزسوزن با قدرت چسبندگی بالا با الهام از نیش حشرات

به گزارش بست روید حشرات و انگل ها از توانایی خاصی برای سوراخ كردن پوست بدن انسان برخوردار می باشند و همین مسئله الهام بخش تولید یك ریزسوزن جدید شده است.به گزارش بست روید به نقل از نیواطلس، دانشمندان با الهام گرفتن از نیش حشرات، نوعی ریزسوزن با قدرت چسبندگی بالا تولید كرده اند كه می تواند بدون ایجاد درد یا زخم آزاردهنده به زیر بافت بدن نفوذ كند و عمل تزریق را انجام دهد. این سوزن در آینده جایگزین سوزن های دردناك بیمارستانی خواهد شد.
سوزن مورد اشاره كه توسط محققان دانشگاه راجرز در نیوجرسی ابداع شده، متشكل از یك مربع كوچك و مسطح دارای مواد زیست سازگار همراه با آرایه ای از سوزن های ریز و پر از دارو در قسمت زیرین این مربع است. زمانی كه مربع مورد اشاره بر روی سطح بدن فشار داده شود، سوزن های مورد اشاره بدون ایجاد درد به داخل بدن فرو می روند و مواد دارویی آنها جذب بافت زیر پوست می شود.
در نهایت مواد دارویی بدین شیوه بدون ایجاد درد و به صورت منظم و راحت وارد جریان خون می شوند. البته این سوزن های كوچك نمی توانند برای مدت طولانی در بدن باقی بمانند و بنابراین برای تزریق های بلند مدت مانند تزریق سرم مناسب نیستند. بخش مربعی این سوزن ها با استفاده از نوعی پلیمر تولید شده و پژوهشگران می گویند تولید كل این مجموعه چندان پرهزینه نیست.

1398/11/18
14:48:26
5.0 / 5
4386
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید