در حاشیه افتتاح مركز جامع سلول بنیادی؛

محصولات ۲ شركت دانش بنیان رونمایی شدند

محصولات ۲ شركت دانش بنیان رونمایی شدند

به گزارش بست روید ۲۶ محصول از ۲ شركت دانش بنیان در حاشیه افتتاح مركز جامع سلول های بنیادی دانشگاه علوم پزشكی تهران رونمایی شدند.به گزارش بست روید به نقل از مهر، همزمان با آغاز به كار مركز جامع سلول های بنیادین و پزشكی بازساختی دانشگاه علوم پزشكی تهران، محصولات دو شركت دانش بنیان با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری رونمایی شدند.
یكی از این شركت ها كه در زمینه تولید و عرضه مواد شیمیایی پلیمری حد واسط مشغول فعالیت است، ۲۵ محصول را در این مراسم عرضه كرده كه به مرحله رونمایی رسید. مواد تولیدی در این شركت در رشته های سلول های بنیادی، پزشكی بازساختی، مهندسی بافت، شیمی، مهندسی مواد، زیست شناسی و... كاربرد دارند.
علاوه بر این، همچون این محصولات، مواد پلیمری طبیعی و سنتزی و مشتقات آنها، حلال های خشك و نانو ذرات هستند. این مواد ارزش افزوده بالایی دارند و قیمت وارداتی آنها به بیشتر از ۱۰ میلیون تومان به ازای یك گرم از آن ماده می رسد.
همچنین در یك شركت دیگر، اگزومین بعنوان راهكاری برای بیماری های نادر ژنتیكی با یك آزمایش در این مراسم رونمایی گردید. اگزومین مولكول DNA فرد را با توالی DNA مرجع، مقایسه و جهش های موجود در دی ان ای فرد را شناسایی می كند.
با استفاده از علائمی كه پزشك یا مشاور ژنتیك در اختیار اگزومین قرار داده، پایگاه داده های موجود در جهش های DNA، تغییرات بیماری زایی كه سبب ایجاد علایم و نشانه ها در فرد می شوند را گزارش می دهد. احتمال اینكه با انجام این تست، علت بیماری نادر ژنتیكی فرد مشخص شود كه با مراقبت های پزشكی هدفمندتر فرایند درمانی طی شود، بیشتر است.
اگزومین برای زوج های سالم كه ازدواج خویشاوندی دارند یا سابقه بیماری ژنتیكی در آنها دیده شده هم به كار می آید. این عرضه خدمت در حاشیه افتتاحیه مركز جامع سلول های بنیادی و پزشكی بازساختی دانشگاه علوم پزشكی تهران به همراه ۲۵ محصول شركت دانش بنیان دیگر رونمایی گردید.

1398/11/20
23:57:05
5.0 / 5
4150
تگهای خبر: دانشگاه , شركت , فناوری , قیمت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید