در سال ۲۰۳۰؛

ناسا از راه لیزر با فضانوردان مریخ تماس می گیرد

ناسا از راه لیزر با فضانوردان مریخ تماس می گیرد

به گزارش بست روید ناسا اعلام نموده كه در جریان اعزام فضانورد به مریخ در سال ۲۰۳۰ از یك تكنولوژی جدید لیزری به منظور برقراری ارتباط با آنها و تبادل داده بهره می گیرد.به گزارش بست روید به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، تا به امروز برای برقراری ارتباط با فضانوردان در جریان سفرهای فضایی به صورت عمده از امواج رادیویی استفاده شده است، اما سرعت حركت این امواج پایین بوده و پاسخگویی سفرهای فضایی طولانی مدت به نقاطی در دوردست نیست. از همین رو ناسا تصمیم گرفته لیزر را جایگزین امواج رادیویی كند.
در همین راستا برای ارسال و دریافت امواج لیزری از دیش های جدیدی بهره گرفته می شود. این دیش ها می توانند اطلاعات ضروری را به سرعت برای فضانوردانی كه در فاصله بیشتر از ۶۴ میلیون كیلومتری از زمین قرار دارند، ارسال نمایند.
امواج لیزر قدرت بیشتری نسبت به امواج رادیویی دارند و بررسی های ناسا نشان داده است تا ده برابر سریع تر از امواج رادیویی به مقصد می رسند.
برنامه ریزی برای ساخت یك دیش لیزری جدید توسط ناسا از این هفته شروع شده است. مقرر است این دیش در گلداستون كالیفرنیا ساخته شود. البته در آینده بر تعداد این دیش ها افزوده می شود.

1398/11/26
15:22:41
5.0 / 5
3931
تگهای خبر: فناوری
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید