در یك شركت دانش بنیان محقق شد؛

تولید دستگاه نشت یاب گاز

تولید دستگاه نشت یاب گاز

به گزارش بست روید محققان در یك شركت دانش بنیان موفق به ساخت و تولید دستگاه نشت یابی شدند كه به ۱۲ نوع گاز قابل اشتعال حساسیت دارد.امیر افشار نوری مهندس الكترونیك و مجری طرح دستگاه اخطار دهنده نشت گاز مونو اكسید كربن برای مصارف خانگی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: ما توانستیم علاوه بر ثبت اختراع این دستگاه، آنرا به تولید انبوه برسانیم و به واسطه آن آزمایشگاه استانداردی را راه اندازی نماییم.
وی با اشاره به اینكه این آزمایشگاه استاندارد در پارك علم و فناوری گلستان به راه افتاده است، بیان نمود: چنین آزمایشگاهی برای تست دستگاههای نشت یاب لازم بود؛ ازاین رو تولید دستگاه با استفاده از سنسور ها در این آزمایشگاه تست می شود.
به گفته مدیر عامل شركت دانش بنیان در پارك علم و فناوری گلستان و تولیدكننده هشداردهنده نشت گاز، این دستگاهی كه در این شركت تولید كرده ایم حساس به ۱۲ نوع گاز قابل اشتعال و مونو اكسید كربن است.
وی با اشاره به اینكه این دستگاه قابلیت فعالسازی دستگاههای جانبی همچون سیستم تهویه، تلفن كننده و قطع كن گاز را دارد، افزود: دستگاه را طوری طراحی نموده ایم كه با عنایت به غلظت گاز، می تواند گاز اصلی محل را قطع كند و یا به صاحبخانه اخطار دهد.
افشار نوری تصریح كرد: همینطور در شرایطی كه گازهای خطرناك را تشخیص داد می تواند با آتش نشانی تماس بگیرد یا كپسول گاز را قطع می كند.
وی با تاكید بر اینكه این دستگاه هر چه غلظت بالا می رود سریعتر اخطار می دهد، اظهار داشت: نشت یاب در شعاع سه متری وسایل گازسوز قرار می گیرد و برای منازل مسكونی طراحی شده است.
افشار نوری با اشاره به اینكه این دستگاه دارای نمایشگر دیجیتال بوده و غلظت های گازهای خطرناك را نشان می دهد، بیان نمود: این دستگاه مجهز به ریزپردازنده هوشمند با قابلیت ۱۶ میلیون محاسبه در ثانیه است.
وی با اشاره به اینكه در این وسیله، دستگاه عیب یاب خودرو هم نصب شده است، بیان نمود: به جهت اینكه دستگاه به هنگام خرابی ها اخطار دهد كه خراب شده در آن عیب یاب خودرو نصب كرده ایم.
مدیر این شركت دانش بنیان در پارك علم و فناوری گلستان اظهار داشت: مزیت دستگاه نشت یاب این است كه نسبت به نمونه های اروپایی قیمتی برابر با نصف تا یك سوم دارد.
افشار نوری بیان نمود: این دستگاه قابلیت صادرات به كشورهای همسایه را دارد و می تواند برای عملكرد بهتر در محیط های گوناگون تنظیم شود.

1398/12/01
22:18:10
5.0 / 5
3849
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید