رویداد توسعه فناوری در صنعت برق

رویداد توسعه فناوری در صنعت برق

بست روید: اولین رویداد توسعه فناوری در صنعت برق با هدف معرفی قسمتی از نیازمندی های صنعت برق كشور در حوزه های تولید، انتقال و توزیع انجام می شود.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، زینب حمید زاده دستیار معاون عملی و فناوری رئیس جمهوری در توسعه زیست بوم نوآوری حوزه انرژی اظهار داشت: یكی از محورهای اولین رویداد توسعه فناوری در صنعت برق، حل مسئله پیك سایی است.
وی اظهار داشت: شبكه برق كشور، بعضاً در بازه زمانی گرم سال به سبب افزایش بار مصرف، گرفتار برخی مشكلات می شود، وزارت نیرو و مجموعه توانیر خواهان این مسئله است كه این مشكل با استفاده از ظرفیت شركت های دانش بنیان و فناور از بعد راهكارهای كاهش مصرف در بخش های خانگی حل شود.
حمید زاده اضافه كرد: در جلسات مختلفی كه با مجموعه متولیان وزارت نیرو و خصوصا شركت توانیر و ساتكاب داشتیم، مقرر شد كه این همكاری محدود به مسئله پیك سایی نباشد و شركت های دانش بنیان و فناور، بر روی تمام نیازهای این بخش بزرگ دولتی متمركز شوند و برای این نیازها، پاسخ های فناورانه عرضه كنند.
مشاور معاون علمی و فناوری اظهار داشت: بر طبق این سوابق كاری و اشتراكات، یك تفاهم نامه میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت نیرو، منعقد شد و دو طرف متعهد شدند تا با استفاده از پتانسیل شركت های دانش بنیان و فناور و ظرفیت بخش خصوصی در زمینه صنعت برق كشور یك تحول فناورانه ایجاد كنند.
حمیدزاده اضافه كرد: اولین رویداد صنعت برق كشور ماحصل این تلاش ها است و در آن از شركت های دانش بنیان، شركت های فناور، پژوهشگران، استارت اپ ها، شتابدهنده ها و هر علاقمند این حوزه دعوت شده است تا با حضور در این رویداد، توانمندی های خودرا عرضه كنند و با آخرین دستاوردهای ساخت داخل از نزدیك آشنا گردند. همین طور از پیمانكاران صنعت برق، مدیران زیرمجموعه های تصمیم ساز وزارت نیرو و سرمایه گذاران این حوزه نیز دعوت شده تا نیازهای خودرا ارائه نمایند و برای رفع آن از مخاطبین نخبه صنعت برق استفاده نمایند.
وی درتوضیح بخش های مختلف اولین رویداد توسعه فناوری در صنعت برق، بیان كرد: رویداد نخست «توسعه فناوری در صنعت برق» با هدف پاسخگویی به نیازهای فناورانه صنعت برق كشور با استفاده از توانمندی و ظرفیت شركت های دانش بنیان و فناور انجام می شود. ایجاد همكاری تجاری بین این شركت ها و مجموعه های بزرگ صنعتی حوزه برق، یكی دیگر از اهداف محوری این رویداد است.
به گفته حمید زاده، هدف اصلی این رویداد عقد قرارداد و ایجاد همكاری بین شركت های دانش بنیان و فناور و مجموعه شركت های دولتی وزارت نیرو است تا با كمك فناوری داخلی، بتوان برای نیازهای موجود پاسخ های درخور و مناسب فراهم نمود.
دستیار توسعه زیست بوم نوآوری حوزه انرژی، افزود: در این گردهم آیی ۲ روزه كه در تاریخ ۵ و ۶ اسفند ماه ۱۳۹۸ در محل صندوق نوآوری و شكوفایی برگزار می شود، قسمتی از نیازمندی های صنعت برق كشور در حوزه های تولید، انتقال و توزیع معرفی خواهند شد.


منبع:

1398/12/03
14:16:59
5.0 / 5
4133
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید