به عنوان دستیار فضانوردان؛

ربات پرنده ایستگاه فضایی بین المللی حرف زد

ربات پرنده ایستگاه فضایی بین المللی حرف زد

به گزارش بست روید سیمون نام یك ربات ویژه كره ای شكل است كه در فضا معلق مانده و به كاركنان ایستگاه فضایی بین المللی برای انجام امور مختلف كمك می نماید.به گزارش بست روید به نقل از نیواطلس، این ربات نخستین روز كاری خویش را در ایستگاه فضایی بین المللی به آخر رسانده و الكساندر گرست یكی از فضانوردان حاضر در این ایستگاه پس از شارژ سیمون، كنترل و بررسی مهارت های آنرا شروع كرد.
ربات CIMON كه بخش عمده آنرا پلاستیك تشكیل می دهد با استفاده از چاپگر سه بعدی تهیه شده و یك نرم افزار هوش مصنوعی كه توسط شركت آی بی ام طراحی شده، بر روی آن نصب شده است. ایرباس و شركت آلمانی دی ال آر هم در طراحی این ربات همكاری داشته اند.

این ربات پرنده علاوه بر گردش در ایستگاه فضایی بین المللی و كمك به فضانوردان برای انجام وظایف روزمره می تواند با آنها گپ بزند و این افراد را از نگرانی ها و فشارهای كاری روزمره رها كند.
در جریان استفاده آزمایشی از این ربات خواسته شد تا بیدار شود، نام خویش را بگوید، توضیح دهد از كجا آمده و حتی موسیقی محبوب خویش را پخش كند.
سپس این ربات فرامین صوتی لازم برای انجام یك آزمایش علمی را صادر، سنسورهای مافوق صوت را كنترل كرد و با استفاده از دوربین های خود به پخش زنده ویدئویی پرداخت. در واقع این ربات از ابزار مختلفی برای دیدن، شنیدن، درك و صحبت كردن برخوردار می باشد. این نخستین بار است كه از یك ربات هوشمند بعنوان دستیار همراه در ایستگاه فضایی بین المللی استفاده می گردد.

1397/09/12
13:57:41
5.0 / 5
5209
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید