با قیمت یك پنجم نمونه خارجی؛

جدیدترین نسل عایق های حرارتی به بازار عرضه می شود

جدیدترین نسل عایق های حرارتی به بازار عرضه می شود

بست روید: بلنكت های هواژل جدیدترین نسل عایق های حرارتی است كه توسط یك شركت ایرانی تولید و به بازار عرضه می شود.به گزارش بست روید به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یك شركت دانش بنیان بعنوان یكی از تولیدكننده های عایق هواژل در كشور موفق به ارائه نانومحصولی شده كه می تواند برای حل قسمتی از مشكلات صنعت نفت و گاز استفاده گردد. این شركت با استفاده از فناوری نانو عایق حرارتی ویژه ای ساخته كه می تواند در عین سبك بودن و ضخامت كم، عملكرد بسیار بالایی داشته باشد.
حسن برگزین مدیرعامل این شركت دانش بنیان با اشاره به تولید نوع جدیدی از عایق های نانویی در كشور افزود: با استفاده از «بلنكت های هواژل» با كمترین ضخامت عایق می توان خطوط سرد و گرم را عایق كاری كرد كه مزایای بسیاری دارند. بجای استفاده از ۲۰ سانتی متر عایق های قدیمی می توان ۵ سانتی متر از این عایق ها استفاده كرد، بنا بر این در فضا و زمان نصب صرفه جویی صورت می گیرد.
وی با اشاره به اینكه این عایق ها كاملاً به صورت آب گریز تولید می شوند، بیان كرد: به عبارتی دیگر رطوبت و آب به هیچ عنوان تاثیری بر روی كارآیی آن ندارند؛ این درحالی است كه عایق پشم شیشه و یا پشم سنگ این خاصیت را ندارند و در اثر برخورد رطوبت موجب خوردگی سطح زیر عایق می شوند. بگفته برگزین، این عایق ها دارای استواری بسیار بالایی هستند، بطوریكه با عبور از روی این عایق هیچگونه فشردگی در آن ایجاد نمی گردد.
وی افزود: علاوه بر این، به سبب ساختار نانومتری، این عایق ها از طول عمر بالایی نیز برخوردار می باشند. این عایق ها كاملاً ضد حریق هستند و تا دمای ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ درجه سیلسیوس را تا مدت زمان چندین دقیقه تحمل می كنند بطوریكه به سطح زیر عایق نیز صدمه ای وارد نخواهد شد.
به گفته وی، این محصول تنها عایقی است كه از دمای منفی ۲۰۰ درجه سلسیوس تا مثبت ۶۵۰ درجه سلسیوس را به صورت پیوسته قابلیت استفاده دارند. به دلیلهای خاصیت كه در این عایق وجود دارد از این محصول می توان در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، برج تقطیر، راكتور، خطوط انتقال، ساختمان سازی، كوره ها، لباس های ضد حریق، صنایع نظامی و هواپیما و بسیاری موارد دیگر استفاده نمود.
این فعال فناور بیان كرد: این شركت در حال تولید لباس ضد حریقی است كه تنها با ۳ میلیمتر ضخامت تحمل ۲۵۰۰ درجه سلسیوس را دارد كه این لباس در صنایع نظامی كشور تست خودرا با موفقیت سپری كرده است.
مدیرعامل شركت دانش بنیان اضافه كرد: دو سفارش دهنده از كشورهای چین و روسیه به دنبال خرید دانش فنی این محصول هستند.
وی به قیمت تمام شده اشاره نمود و اظهار داشت: قیمت تمام شده محصول این شركت حدوداً یك پنجم قیمت نمونه مشابه خارجی آن است.


منبع:

1398/12/10
16:42:01
5.0 / 5
4019
تگهای خبر: شركت , صنعت , فناوری , قیمت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید