آمار آخرین ترابردهای موفق

آمار آخرین ترابردهای موفق

به گزارش بست روید آخرین آمار ترابردها كه توسط رگولاتوری انتشار یافته، حاكی از انجام بیشتر از ۱۱ هزار ترابرد تكمیل شده در بهمن ماه سال ۹۸ است.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، طرح ترابردپذیری شماره ها (MNP) این امكان را فراهم می آورد كه به باعث آن مشتركان می توانند به حفظ شماره خود، اپراتور عرضه دهنده خدمات خویش را عوض كرده و از خدمات اپراتور مقصد استفاده كنند. این طرح از سال ۱۳۹۵ اجرایی شد و البته برخی شرایط خاص خویش را دارد و امكان دارد بعضی از درخواست های ترابرد از جانب مشتركان با موافقت مواجه نشود.
احراز نشدن هویت مانند تطابق نداشتن مشخصات اعلام شده با مشخصات دارنده شماره، رعایت نكردن ترابرد نظیربه نظیر مانند درخواست ترابرد سیمكارت دایمی به اعتباری و برعكس، فعال نبودن سیمكارت، فعال بودن كمتر از سه ماه سیمكارت شماره مورد درخواست برای ترابرد و پرداخت نكردن بموقع صورتحساب اولیه صادرشده از اپراتور فرستنده توسط مشترك در سیمكارت های دائمی از علل رد درخواست ترابرد عنوان شده است.
قبل از اجرای طرح ترابردپذیری لازم است مشترك حداقل سه ماه در اپراتور عرضه دهنده خدمات اولیه فعالیت داشته باشد. از جانب دیگر امكان تغییر اپراتورها تنها دو بار در سال میسر است و بعد از این تغییرات هزینه تمامی سرویس ها، تماس و پیامك مطابق با اپراتوری كه به آن ترابرد شده محاسبه می گردد.
همینطور برای اجرای این طرح لازم است كه در گام اول مشترك از راه رفتن به سایت یا رجوع حضوری به دفاتر خدماتی اپراتوری كه می خواهد به آن مهاجرت كند، فرم درخواست را تكمیل و به عبارتی برای اجرای این طرح ثبت نام كند. بعد از آن در صورتیكه فرد از شرایط لازم برخوردار باشد از راه یك پیامك تأیید ثبت نام او به اطلاعش خواهد رسید.
از ابتدای راه اندازی این طرح در سال ۹۵، ۹۳ هزار و ۶۹ مورد ترابرد، در سال ۹۶، ۵۰۱ هزار و ۵۵۱ ترابرد، در سال ۹۷، ۴۹۹ هزار و ۶۹۵ ترابرد صورت گرفته است. طبق آخرین آمار، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ترابردهای صورت گرفته در بهمن ماه سال ۹۸ را منتشر نموده كه این آمار در جدول زیر آمده است.


البته باید در نظر داشت تنها تعداد تراز، ملاك اول بودن یك اپراتور در ترابرد نیست. موارد دیگری همچون كیفیت، تعداد تخلفات، سرعت ترابرد و تجربه كاربری هم وجود دارد و برخی از این پارامترها به نحوه عرضه سرویس برمی گردد. امكان دارد یك اپراتور در یك مدت زمان، سرویس خاصی عرضه نماید كه در آن زمان مشترك به اپراتور ترابرد كند و بعد بخواهد به اپراتور مبدا خود برگردد؛ این دلیل نمی گردد اپراتوری كه از آن بازگشته، سرویس نامناسبی داشته و یا اپراتوری كه الان برگزیده سرویسش مناسب می باشد.1399/01/11
23:44:02
5.0 / 5
3402
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید