توسط چینی ها و آلمانی ها؛

ساخت دارویی كه از تكثیر ویروس كرونا جلوگیری می كند

ساخت دارویی كه از تكثیر ویروس كرونا جلوگیری می كند

به گزارش بست روید محققان آلمانی و چینی با عنایت به ساختار پروتئاز ویروس كرونا دارویی ساخته اند كه به این ویروس اجازه تكثیر نمی دهد. این دارو روی موش ها آزمایش شده است.به گزارش بست روید به نقل از مهر، ویروس كرونا SARS-CoV-۲ به شیوع بیماری تنفسی كووید ۱۹ منجر می شود و با عنایت به شیوع سریع بیماری به دارویی برای درمان كووید ۱۹ نیاز است.
در همین راستا تعدادی از پژوهشگران آلمانی و چینی طی تحقیقات خود به یك داروی احتمالی دست یافته اند كه پروتئازهای اصلی در ویروس كرونا (Mpro كه ۳CLpro هم نام دارد) را هدف می گیرد. این پروتئاز نوعی آنزیم مورد نیاز برای تكثیر ویروس می باشد.
رولف هیلژنفیلد محقق آلمانی و همكارانش اخیراً «آلفا- كتوآمیدهایی پپتیدومتریك»(peptidomimetic α-ketoamides) را طراحی نموده و ساخته اند كه بعنوان بازدارنده پروتئاز اصلی ویروس كرونا عمل می كند. محققان برای طراحی آلفا كتوآمیدهای بازدارنده، ساختار كریستالی Mpro متعلق به ویروس SARS-CoV-۲ را مشخص كردند.
این ساختار مشابه Mpro های در رابطه با ویروس SARS است.
محققان از ساختار كریستالی واكنش های Mpro برای تحقیق درباره واكنش آلفاكتوآمیدها و ارتقای داروی جایگزین استفاده كردند.
آنها دارویی ساخته اند كه باز دارنده ویروس SARS-CoV-۲ Mpro است. آزمایش این داروی احتمالی روی موش ها نتایج رضایت بخشی داشت. داروی مذكور برای مدتی در بافت های ریه باقی می ماند و می توان با استنشاق از آن استفاده نمود.

1399/01/18
21:01:50
5.0 / 5
3461
تگهای خبر: پژوهشگران , طراحی
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید