وزیر ارتباطات اعلام كرد

راه اندازی سامانه ای برای كسب وكارهای متاثر از كرونا

راه اندازی سامانه ای برای كسب وكارهای متاثر از كرونا

به گزارش بست روید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از طریق اندازی سامانه ای برای كمك به كسب وكارها در شرایط بحرانی گسترش ویروس كرونا در كشور اطلاع داد.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، كسب وكارهای اینترنتی در سالی كه گذشت، با بحران های زیادی روبه رو بودند. البته بیشتر این بحران ها از زمان قطعی دو هفته ای اینترنت شروع شد و همان زمان خیلی از كسب وكارها را گرفتار مشكل كرد. از طرفی اختلالات اینترنتی و حملات به زیرساخت ها هم در مقطعی از زمان دردسرآفرین شده بود. این روزها هم كرونا تأثیر خودش را حدودا در تمامی بخش ها گذاشته و تجارت الكترونیكی هم از این تاثیرات مصون نمانده اند.
از طرفی نگرانی از ویروس كرونا، مردم را به خانه ماندن تشویق كرده و الان اغلب افراد تا حد ممكن از حضور در مكان های عمومی، استفاده از ابزارهای حمل و نقل عمومی و رفتن به مراكز خدماتی عمومی خودداری می كنند، اتفاقی كه مطابق میل كسب وكارهایی كه خویش را در آستانه تعطیلی می بینند نیست. كسب وكارهایی كه در این چند ماه بحران هایی ازجمله قطعی اینترنت و حملات هكری را از سر گذرانده اند، حالا با كاهش شدید فروش و مشتری روبه رو هستند.
هرچند شیوع این ویروس درمقابل به بعضی از كسب وكارهای آنلاین كه امكان ارائه خدمات به صورت غیرحضوری فراهم می كنند، رونق داده است؛ رونقی كه در این شرایط شاید حتی برای خود این كسب وكارها هم چندان خوشایند نباشد؛ اما درمجموع خیلی از كسب وكارها و حتی استارت آپ های كوچكی كه در نخستین گام های خود هستند، با مشكلاتی روبه رو شدند.
در این راستا، محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با اشاره به كسب وكارهایی كه این روزها به علت شیوع ویروس كرونا، درآمدشان را از دست دادند، از طریق اندازی سامانه ای برای این كسب وكارها برای كمك به آنها اطلاع داد.
وی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: تلاش می نماییم سامانه ای بالا بیاوریم تا انفاق و مهربانی را ساده جاری نماییم. بسیاری هستند كه دوست دارند به كسانی كه مشكل پیدا كردند، كمك كنند اما آنها را نمی شناسند. فكر می كنم فضای مجازی بتواند این فاصله ها را بكاهد و خاطره خوشی را برای همه ایرانیان در این شرایط دشوار رقم بزند.

1399/01/23
20:24:25
5.0 / 5
3560
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید