تصاویر فضانوردان در هنگام بررسی نشتی ایستگاه فضایی

تصاویر فضانوردان در هنگام بررسی نشتی ایستگاه فضایی

به گزارش بست روید روز گذشته دو فضانورد روس طی یك پیاده روی فضایی، نشتی در ماژول سایوز بررسی و نمونه هایی از آنرا جمع آوری كردند.


به گزارش خبرگزار ی مهر به نقل از پرس اسوسیشن، دوفضانورد روس در پیاده روی فضایی، سوراخ در بدنه ماژول سایوز را بررسی كردند. آنها به دنبال سرنخ هایی درباره دلیل تولید سوراخ هستند. فضانوردان هیچ نشانی از مته دور سوراخ ندیدند.
این درحالی است كه درماه آگوست خدمه ایستگاه فضایی این سوراخ را با اپوكسی و نوعی پوشش ترمیم كرده بودند. مقامات روس خواهان آن بودند كه كپسول سایوز پیش از بازگشت به زمین در هفته آتی، دوباره از خارج بررسی شود. همینطور این بخش از كپسول طوری تنظیم شده كه در دریا بیفتد و ازاین رو خطری ندارد. حدودا ۴ ساعت طول كشید تا فضانوردان بتوانند مسافتی ۱۰۰ فوت را طی كنند و به كپسول برسند.
عایق بندی روی نشتی هم به سختی باز شد و حدود یك تا دو ساعت طول كشید. این درحالی است كه نمونه های جمع آوری شده طی این پیاده روی فضایی به زمین ارسال می گردد. به قول مقامات، یافته های این پیاده روی فضایی به ایجاد روش های بهتری برای ترمیم نشتی ها در آینده كمك می نماید. مقرر است این كپسول سایوز در ۱۹ دسامبر از ایستگاه فضایی بین الملی به سمت زمین برگردد. دراین تاریخ علاوه بر كپسول، سه فضانورد هم به زمین برمی گردند.

1397/09/22
13:32:34
5.0 / 5
5245
تگهای خبر: ماژول
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید