رئیس صندوق نوآوری خبر داد:

آغاز ارائه تسهیلات ۵۰۰میلیونی برای پشتیبانی از كسب و كارها

آغاز ارائه تسهیلات ۵۰۰میلیونی برای پشتیبانی از كسب و كارها

بست روید: رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شكوفایی از آغاز حمایت مالی صندوق نوآوری از كسب و كارهای كوچك و متوسط اكوسیستم فناوری و نوآوری لطمه دیده بر اثر شیوع ویروس كرونا خبرداد.به گزارش بست روید به نقل از صندوق نوآوری و شكوفایی، دكتر علی وحدت در مورد جزئیات تسهیلات حمایتی صندوق نوآوری از كسب و كارهای زیان دیده بر اثر شیوع ویروس كووید-۱۹ اظهار داشت: باتوجه به مشكلاتی كه شیوع ویروس كرونا در اكوسیستم فناوری و نوآوری كشور به وجود آورده است، صندوق نوآوری و شكوفایی با هماهنگی با سایر دستگاه های اجرایی كشور مصوب كرد كه از شركت های دانش بنیان و همین طور شركت های فناور، خلاق، استارت آپ ها و شتاب دهنده های فعال در اكوسیستم فناوری و نوآوری حمایت كند. بر این اساس مقرر شد تسهیلاتی هم راستا با تسهیلاتی كه دولت جمهوری اسلامی ایران مصوب كرده در صندوق اجرا شود.
وحدت با بیان اختصاص تسهیلات برای پشتیبانی از شركت های كوچك و متوسط دانش بنیان، فناور، خلاق، استارت آپ ها و شتابدهنده هایی كه كسب و كارشان به سبب شیوع ویروس كرونا لطمه دیده است، اظهار داشت: این تسهیلات تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان برای كسب و كارهای كوچك و متوسط با نرخ ۹ درصد در اختیار شركت ها قرار می گیرد. این تسهیلات با پایش وضعیت فعالیت و اشتغال شركت ها طی ۶ ماه پرداخت خواهد شد. پس از آن ۶ ماه جهت بازیابی توان شركت ها تنفس داده می شود و تسهیلات طی یك سال بعد به صورت اقساطی بازپرداخت خواهد شد.
وی اشاره كرد: برای سایر شركت های فعال در اكوسیستم نوآوری نیز باتوجه به بزرگی اكوسیستم و محدودیت منابع مالی صندوق در گام اول شتاب دهنده ها و فضاهای كار اشتراكی كه در اثر شیوع ویروس كرونا لطمه های شدیدی دیده اند در اولویت قرار گرفته اند كه با همكاری صندوق های پژوهش و فناوری تا سقف محدودی توسط صندوق نوآوری مشابه سایر شركت ها حمایت می شوند.
وی در ادامه اشاره كرد: امیدواریم با جذب منابع مالی و در ادامه اجرای طرح، برنامه هایی نیز برای سایر فعالان همچون شركت های فناور، خلاق و استارت آپ ها ارائه خواهد شد.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی افزود: شركت های دانش بنیان و شتابدهنده ها می توانند به صورت مستقیم به سامانه غزال مراجعه نموده و با شرح مستنداتی كه نشان دهنده لطمه دیدگی آنها پس از شیوع بیماری كووید- ۱۹ است درخواست خودرا اعلام كنند. تقاضاها توسط كارشناسان بررسی و پاسخ داده می شود.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی با تاكید بر اینكه شركت های دانش بنیان وفناور كشور دوشادوش كادر درمان در جبهه مقابله با كرونا آماده ارائه خدمات به مردم است، اشاره كرد: ما با تاكید بر توان پژوهشگران و فناوران جوان كشور می توانیم در مرزهای دانش و فناوری، محصولات پیشرفته و دارای استانداردهای روز دنیا تولید نماییم كه فراتر از بازارهای ملی، در بازارهای صادراتی و بین المللی نیز امكان رقابت داشته باشند.
پیش از این صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری همزمان با آغاز شیوع ویروس كرونا در ایام پایانی سال قبل با اختصاص ۵۰۰۰ میلیارد ریال برنامه حمایت مالی سریع از محصولات فناورانه در عرصه مقابله با شیوع این بیماری آغاز و ظرف دو هفته توانست ضمن اعلام فراخوان و دریافت طرح ها، نسبت به تامین مالی نزدیك به ۷۰ شركت دانش بنیان و فناور سازنده تجهیزات و اقلام مرتبط برای مقابله با كرونا اقدام نماید.


منبع:

1399/01/31
22:01:07
5.0 / 5
2859
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید