درخواست كرونایی فرانسه از اپل برای برداشتن محدودیت بلوتوث

درخواست كرونایی فرانسه از اپل برای برداشتن محدودیت بلوتوث

بست روید: فرانسه از شركت اپل درخواست محدودیت های سرویس بلوتوث را برای بهبود ردیابی شیوع كروناویروس بردارد.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، فرانسه از اپل خواسته است كه موانع فنی موجود بر سر راه توسعه برنامه ردیابی مستقیم كه برای مدیریت و نظارت بر شیوع كووید-۱۹ طراحی شده است، از میان بردارد.
این برنامه كه مشابه برنامه هایی است كه الان توسط شركت های اپل و گوگل توسعه یافته و به قسمتی از زندگی روزمره مردم چین تبدیل گشته است، برای كمك به بخش های خدمات درمانی ساخته شده است تا تعیین كنند كه افراد آلوده و مبتلا با چه كسانی در تماس بوده اند و به دولت ها در تصمیم گیری در مورد كاهش محدودیت های جابجایی و اجتماعی كمك می نماید.
این برنامه كه جهت راه اندازی در فرانسه از تاریخ ۱۱ مه توسعه یافته است، به فناوری بلوتوث متكی است، اما سیستم عامل اپل(iOS) اگر داده های بدست آمده از دستگاه منتقل شود، اجازه نمی دهد بلوتوث در حالت پس زمینه اجرا شود.
در صورتیكه این اقدامی است كه برای محافظت از حریم شخصی كاربران توسط اپل طراحی شده است، اما حالا در شرایط همه گیری كروناویروس جدید، امكان ردیابی و نظارت بر شیوع آنرا برای فرانسه سلب كرده است.
"سدریك او" وزیر دیجیتال فرانسه در گفتگو با بلومبرگ اظهار داشت: ما از شركت اپل می خواهیم كه موانع فنی را برطرف كند تا به ما اجازه دهد یك چاره عالی بهداشتی برای اروپا تهیه نماییم كه به سیستم بهداشتی ما گره بخورد.
با این وجود بنظر می رسد اپل پذیرای این درخواست نخواهد بود و درعوض به توسعه برنامه مشابه خود با همكاری گوگل می پردازد.
این درخواست باتوجه به مسائل بالقوه ای كه برای حریم خصوصی در رابطه با این نوع برنامه ها به وجود می آورد، موضوع گسترده تری را برجسته می كند. اتحادیه آزادی های مدنی آمریكا(ACLU) اخیرا یك مقاله طولانی منتشر نموده است كه نگرانی های پیرامون فناوری ردیابی مستقیم كه باید در نظر گرفته شود را ذكر می كند.
"جنیفر استیسا گرانیك" مشاور نظارت و امنیت ACLU نوشت: در صورتیكه بعضی از این برنامه ها می توانند بهداشت عمومی را ارتقا دهند، اما ممكنست خطرات قابل توجهی را برای حریم خصوصی، حقوق شهروندی و آزادی های مدنی ایجاد كنند.
منبع:

1399/02/04
13:47:24
5.0 / 5
2797
تگهای خبر: خدمات , سیستم , شركت , طراحی
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید