آغاز نمایش ۱۱هزار كیلومتر تاریخی از امروز

آغاز نمایش ۱۱هزار كیلومتر تاریخی از امروز

بست روید: پخش زنده برنامه «۱۱هزار كیلومتر در خانه، سفر به میراث جهانی» با معرفی ۲۴ اثر جهانی ایران از امروز (دوشنبه، هشتم اردیبهشت) در درگاه الكترونیكی به آدرس www.tva.tv دردسترس است.


به گزارش بست روید به نقل از روابط عمومی وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور با بیان این خبر اظهار داشت: بازدیدکنندگان این برنامه می توانند تا چهارم خرداد هر روز از ساعت ۱۶: ۳۰ به مدت ۹۰ دقیقه به تماشای روایت فرهنگی ۲۴ اثر تاریخی فرهنگی کشورمان که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است بنشینند.
او با بیان این که این برنامه در شب های قدر به معرفی معماری و فضای معنوی حرم مطهر امام رضا (ع) اختصاص یافته است، اضافه کرد: در این طرح با مشارکت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایکوم ایران و گروه گردشگری مارکوپولو انجام می شود و ۲۴ اثر جهانی در چارچوب تورگردشگری به علاقه مندان معرفی می شود.
طالبیان افزود: بخش نخست این برنامه به معرفی پایگاه تاریخی چغازنبیل اختصاص دارد که همچون اولین آثار ثبت شده کشورمان است که در سال ۱۹۷۹ به همراه دو اثر تاریخی میدان امام اصفهان (نقش جهان) و تخت جمشید در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.
منبع:

1399/02/09
13:16:47
5.0 / 5
3349
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید