ثبت ۷۰هزار میلیارد فریم در ثانیه؛

ركورد سریعترین دوربین دنیا شكسته شد

ركورد سریعترین دوربین دنیا شكسته شد

بست روید: پژوهشگران دوربینی بسیار سریع ساخته اند كه می تواند در هر ثانیه 70 هزارمیلیارد فریم ثبت كند.به گزارش بست روید به نقل از دیلی میل، تعدادی از محققان انستیتو فناوری کالیفرنیا ادعا می کنند سریع ترین دوربین جهان را ساخته اند که می تواند در هر ثانیه ۷۰ هزار میلیارد فریم ثبت کند. می توان از این دوربین برای ثبت همجوشی هسته ای، فروپاشی مولکولی رادیواکتیو یا رویدادهای فضایی که در فاصله چند سال نوری اتفاق می افتند، استفاده نمود.
«دستگاه عکاسی طیفی فوق العاده سریع فشرده»(CUSP) پالس های لیزری بسیار کوتاه منتشر می کند و می توان از آن برای دستیابی به امواج نور در حال حرکت یا تاخیر فلورسنت مولکول ها استفاده نمود.
با کمک تعداد زیاد فریم این دستگاه می توان رویدادهایی را رصد کرد که بسیار سریع اتفاق می افتند مانند امواج شوک و انتقال فوتون ها در مواد مختلف.
CUSPمی تواند در فاصله پلک زدن فرد ۷۰ هزارمیلیارد فریم ثبت کند و بدین سان رکورد سریع ترین دوربین قبلی(۱۰ هزار میلیارد فریم) را بشکند. هر دو این دوربین ها توسط یک گروه ساخته شده اند.
این دروبین در آزمایشگاه لیونگ وانگ در انستیتوفناوری کالیفرنیا(کل تک)ساخته شده است. بگفته سازندگان این دوربین، چنین دوربینی را می توان برای ثبت رویدادهایی بسیار سریع استفاده نمود.
محققان با بهره گیری از این دوربین بسیار سریع توانستند حرکت پالس نور در روی کلمه «کل تک» را رصد کنند.


منبع:

1399/02/26
14:16:51
5.0 / 5
2719
تگهای خبر: فناوری
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید