خدمات ویژه دولت الكترونیكی در روز ارتباطات

خدمات ویژه دولت الكترونیكی در روز ارتباطات

به گزارش بست روید دبیر شورای اجرای فناوری اطلاعات استعلام ضمانت نامه های بانكی و كدهای شبا بر مبنای كد ملی توسط بانك مركزی و ثبت نام تأمین كنندگان كالا و خدمات در سامانه تداركات الكترونیكی توسط وزارت صمت را از خدمات ویژه دولت الكترونیكی در روز جهانی ارتباطات اعلام نمود.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، بارها از جانب کارشناسان گفته شده اگر در جهت تسریع راه اندازی دولت الکترونیکی تلاش نماییم، فساد کاسته می شود و مردم نباید برای دریافت خدمات به طبقات بالای یک ساختمان اداری بروند. در نتیجه با «دولت همراه» به جای این که نیاز باشد مردم برای دریافت خدمات رجوع کنند، می توان خدمات دولتی را همه وقت و همه جا به مردم عرضه داد. این خصوصیت متمایز دولت همراه نسبت به گروه هاست.
این روزها و در شرایطی که به علت انتشار کرونا در کشور، یکی از مهم ترین راه های پیشگیری از گسترش بیشتر این ویروس، تا حد ممکن خانه نشینی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی عنوان شده، دولت الکترونیک و عرضه خدمات دولتی به صورت غیرحضوری و الکترونیکی یکی از مهم ترین اقداماتی است که می تواند مورد توجه افرادی که به این خدمات نیاز دارند قرار بگیرد.
هرچند به نظر می آید برخی دستگاه ها تمایل چندانی برای یکپارچه کردن خدمات الکترونیکی ندارند. برخی سازمان ها میانه ای با الکترونیکی شدن ندارند، برخی روش خویش را برای عرضه خدمات به صورت الکترونیکی در پیش می گیرند و شاید تنها عده ی معدودی درخواست وزارت ارتباطات برای یکپارچه شدن خدمات را اجابت کنند.
روز جهانی ارتباطات، هفدهم ماه می است. حالا دیگر ارتباطات به تلفن و اینترنت هم محدود نمی گردد و باآنکه این مسیر بیشتر از ۱۵۰ سال پیش با تلگراف آغاز شد، اما با فناوری هایی مانند نسل پنجم اینترنت که صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات را دگرگون خواهد کرد، گره خورده و از آنجایی که سرعت رشد فناوری بسیار بالاست، در آینده شاهد تحولات بیشتری هم خواهیم بود.
در این راستا رضا باقری اصل -دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات- در توییتر از چند اتفاق ویژه دولت الکترونیکی در روز جهانی ارتباطات اطلاع داد و آنها را نام برد. سرویس الکترونیکی استعلام ضمانت نامه های بانکی توسط بانک مرکزی، سرویس استعلام کدهای شبا بر مبنای کد ملی توسط بانک مرکزی، ثبت نام مجانی و الکترونیکی تأمین کنندگان کالا و خدمات در سامانه تدارکات الکترونیکی توسط وزارت صمت همچون این خدمات است.
باقری پیش از این هم به خدمات الکترونیکی که تا کنون به نتیجه رسیده اشاره نمود که شامل نقل و انتقال املاک مسکونی، ثبت نام الکترونیکی سجام و خدمت یکپارچه استعلام شبا می شد و اظهار نمود که منتظر نهایی شدن نسخه الکترونیکی، حذف دفترچه بیمه، مالیات بر ارث، یکپارچه سازی قبوض و مجامع الکترونیکی هستیم.1399/02/28
14:29:04
5.0 / 5
2545
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید