شهرك فناوری و نوآوری های صنعتی در منطقه 19 تهران راه اندازی می شود

شهرك فناوری و نوآوری های صنعتی در منطقه 19 تهران راه اندازی می شود

بست روید: با انعقاد تفاهم نامه ای شهرك فناوری و نوآوری های صنعتی در منطقه ۱۹ تهران راه اندازی می شود.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری، توسعه ایران با تاکید بر پیشرفت دانش و فناوری بومی میسر است. همین مبحث بهانه ای شد برای امضای تفاهم نامه همکاری مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شهرداری تهران برای ایجاد و گسترش پهنه های نوآوری در تهران. طرح راه اندازی و توسعه شهرک فناوری و نوآوری های صنعتی موقوفه جراح تهرانی بعنوان یکی از نمونه های این کار به امضای رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری و شهردار منطقه ۱۹ تهران رسید.
تفاهم نامه ایجاد شهرک فناوری و نوآوری های صنعتی موقوفه جراح تهرانی که به امضای اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و علی توکلی شهردار منطقه ۱۹ تهران رسید مقرر است تسهیل گر گسترش پهنه های نوآوری در تهران با رویکرد ملی به توسعه فناوری صنعتی در کشور شود.
قادری فر در این مراسم، اظهار داشت: این تفاهم نامه با هدف بهره برداری درست از ظرفیت های موجود در منطقه ۱۹ تهران با استفاده از دانش دانشگاهی بومی به امضا می رسد تا قراردادی برای ایجاد شهرک فناوری و نوآوری های صنعتی در این منطقه باشد.
وی اضافه کرد: مبحث تفاهم نامه مشارکت و تسریع روند فراهم کردن بسترهای قانونی، مالی و فنی مورد نیاز برای ایجاد شهرک فناوری و نوآوری های صنعتی موقوفه جراح تهرانی در محدوده ای به مساحت ۲۷ هکتار و زیربنای تقریبی ۲۰۰ هزار متر مربع در زمینی موقوفی است.
به گفته قادری فر، این شهرک شامل پهنه های کارگاهی، آموزشی، نمایشگاهی، کارخانه نواوری، پشتیبانی و رفاهی-خدماتی می شود تا بر مبنای برنامه های مشخص در این شهرک فرآیندهای آموزش، نمونه سازی، صنعتی سازی و تجاری سازی نوآوری ها و فناوری های صنعتی تسریع شود.
رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه با اشاره به مفاد همکاریهای طرفین، اظهار داشت: یکی از نیازمندی های راه اندازی و توسعه موفق شهرک فناوری و نوآوری های صنعتی موقوفه جراح تهرانی برقراری ارتباط موثر با صنایع و شناسایی دقیق نیازمندی های فناورانه صنعتی در کشور است.
وی اضافه کرد: در این راستا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همکاریهای لازم برای برقراری ارتباط و معرفی شهرک مذکور به فعالان حوزه فناوری های صنعتی کشور را انجام خواهد داد.
به قول قادری فر، کارخانه نوآوری آزادی یکی از نمونه های موفق این طرح است که می تواند بعنوان یک الگوی خوب در اختیار فعالان این حوزه قرار گیرد.
وی افزود: باید کاری نماییم که نوآوری و شهر هوشمند در تهران بعنوان زیبایی های بصری مورد توجه قرار گیرد که این کار با کمک زیست بوم فناوری و نوآوری امکانپذیر است.
قادری فر، استفاده از ظرفیت های وقفی در کشور برای توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری را یک فرصت خوب دانست و بیان نمود: باید از ظرفیت های موقوفی کشور برای تبدیل پهنه های ناکارآمد کشور به فضایی برای توسعه کسب و کارهای فناورانه استفاده نماییم.
علی توکلی شهردار منطقه ۱۹ هم در این مراسم بر لزوم توجه به مناطق محروم کشور تصریح کرد و اظهار داشت: باید تلاش نماییم فرهنگ و سبک زندگی مردم مناطق محروم را با کمک فناوری تغییر دهیم. شاید راه اندازی این شهرک فناورانه که تردد افراد تحصیل کرده و نخبه را به منطقه بیشتر می کند در این کار تأثیر داشته باشد.
وی اضافه کرد: باید تلاش نماییم روال قانونی راه اندازی این شهرک را تسریع نماییم تا بزودی شاهد افتتاح آن باشیم.


منبع:

1399/03/02
22:23:18
5.0 / 5
2536
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دانشگاه , صنعت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
BestRoid لینک دوستان بست روید
BestRoid اندروید