مالزی علاقه ای به همكاری با هواوی ندارد

مالزی علاقه ای به همكاری با هواوی ندارد

به گزارش بست روید مالزی می خواهد به منظور كاهش وابستگی به هواوی، با شركت های مخابراتی جایگزین وارد مذاكره و همكاری شود.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، آکسیاتا، که از بزرگترین شرکت های مخابراتی در مالزی از لحاظ تعداد مشترکان به حساب می آید، اخیرا اعلام نموده است که به منظور کاهش وابستگی به شرکت چینی هوآوی، می خواهد با سایر اپراتورها و تأمین کنندگان تجهیزات مخابراتی همچون اریکسون، نوکیا و زد تی ای هم وارد مذاکره شود و با آنها در زمینه توسعه و راه اندازی زیرساخت های مربوط به نسل پنجم شبکه اینترنت همراه معروف به شبکه ۵G همکاری و مشارکت کند.
هواوی بزرگترین شرکت مخابراتی فعال در حوزه توسعه نسل پنجم شبکه اینترنت همراه در جهان به حساب می آید در دو سال قبل تحت تأثیر فشارهای مختلف کاخ سفید و تبعات منفی ناشی از آن قرار گرفته و دولت بعضی از کشورهای جهان در جهت نگرانی های امنیتی مربوط به تجهیزات مخابراتی توسعه داده شده توسط این شرکت قراردادهای خویش را با هواوی لغو کرده و به حالت تعلیق درآورده اند.
جمال الدین ابراهیم، مدیر ارشد اجرایی شرکت آکسیاتا در مالزی در مصاحبه و گفتگوی باگزارشگر رویترز در این خصوص خاطرنشان کرده است: در نظر داریم از شرکت فنلاندی نوکیا و زد تی ای در چین در مورد همکاری برای توسعه شبکه ۵G دعوت به عمل بیاوریم.
شرکت های مخابراتی آکسیاتا در مالزی حداقل در پنج سال قبل یک میلیارد دلار در مورد توسعه و راه اندازی زیرساخت های مربوط به شبکه ۵G هزینه و سرمایه گزاری نموده است.
منبع:

1399/03/09
10:04:02
5.0 / 5
2894
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید