افزایش طول عمر نمای بیرونی ساختمان با فناوری نانو

افزایش طول عمر نمای بیرونی ساختمان با فناوری نانو

به گزارش بست روید شركت های دانش بنیان ایرانی برای كمك به بهبود فضای بصری شهرها و افزایش زیبایی  و نمایی ساختمان ها با كمك ساختارهای نانو پایه به كمك معماری آمده اند.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری، محمد محققیان مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: مالکان ساختمان ها بخصوص برج های بزرگ با چالشی به نام تمیزی و زیبای نمای ساختمان رو به رو هستند. به علت آلودگی های محیطی همچون آلودگی هوا، امکان دارد نمای ساختمان شامل انواع سنگ، چوب یا آجر به مرور گرفتار آلودگی شود یا در اثر متغیر‎های محیطی گرفتار صدمه شود.
محققیان اضافه کرد: این شرکت یک ساختار پوششی نانویی آبگریز تولید کرده است که با پاشش آن روی سطوح می تواند بین ۳ تا ۵ سال سطح و نمایی ساختمان را از انواع آلاینده ها محافظت کند. این ماده در واقع علاوه بر افزایش طول عمر ساختمان جلاء و تمیزی و زیبایی آنرا حفظ می نماید.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اضافه کرد: این محلول کاربردی به وسیله دستگاه های انفرادی پاشش مایع که در سمپاشی هم مورد استفاده قرار می گیرد بر روی سطوح قرار می گیرد و ۲۴ ساعت بعد به آن سطح حالت مایع می دهد.
وی اضافه کرد: این مساله می تواند علاوه بر حفظ زیبایی ساختمان به حفظ زیبایی شهرها هم کمک نماید. هم اکنون قوانینی که از جانب مدیران شهری در این عرصه اعمال می شود، هر روز در حال افزایش می باشد. به همین خاطر با عنایت به قیمت به صرفه استفاده از محصولات دانش بنیان نانو پایه، می توان به حفظ دراز مدت زیبای و استقامت نمای ساختمان کمک کرد.
این فعال فناور اظهار داشت: البته از این محصول نانو پایه می توان در موارد مختلف دیگری هم بهره برد. قیمت این محصول با نمونه های مشابه خارجی تفاوت قابل توجهی دارد و به علت کیفیت خوب محصولات ایران ساخت، استفاده از نمونه های گرانقیمت وارداتی توجیهی ندارد.

1399/03/13
13:41:07
5.0 / 5
2813
تگهای خبر: شركت , فناوری , قیمت , كیفیت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید