یك مقام مسئول خبر داد:

نمایش تسهیلات لیزینگی به خریداران فناوری از طرف معاونت علمی

نمایش تسهیلات لیزینگی به خریداران فناوری از طرف معاونت علمی

بست روید: مدیر نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی اظهار داشت: بنا داریم تسهیلات لیزینگی ۸۰ درصدی به خریداران بخش خصوصی محصولات فناورانه شركت های دانش بنیان اختصاص دهیم.به گزارش بست روید به نقل از مهر، پیمان صالحی امروز در نشستی خبری كه برای برگزاری نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار در ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در معاونت علمی برگزار شد، اشاره كرد: در تاریخ سوم تا ششم دی ماه نمایشگاه تجهیزات همزمان با نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری برگزار می گردد.
وی اضافه كرد: در این دوره از نمایشگاه ۳۵۰ شركت توانستند حاضر شوند و بیشتر از ۹ هزار مدل محصول را ارائه نمایند.
صالحی با اشاره به اینكه در این شركت ها ۷ هزار نفر كه عمده آنها تحصیل كرده اند، مشغول به كار هستند.
مدیر نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی با اشاره به حمایت های معاونت علمی در این دوره از نمایشگاه اظهار داشت: معاونت بخشی از هزینه خرید مراكز علمی و پژوهشی دولتی را بر طبق سطح بندی محصولات پرداخت می كند؛ محصولات سطح اول كه برای نخستین بار در كشور تولید شده اند ۵۰ درصد، سطح اول عادی ۴۰ درصد، سطح دوم ۲۵ درصد، سطح سوم ۱۰ درصد و سطح چهارم بدون حمایت خواهند بود.
وی با اشاره به اینكه ارزیابی و سطح بندی محصولات بر طبق سطح ذاتی فناوری و میزان داخلی سازی محصولات انجام می شود، افزود: همین طور در نظر داریم تسهیلات لیزینگی ۸ تا ۱۰ درصد برای خریداران بخش خصوصی از محصولات شركت های دانش بنیان اختصاص دهیم.
صالحی تصریح كرد: این لیزینگ توسط خط اعتباری ۲۰ میلیارد تومانی صندوق نوآوری و شكوفایی از راه صندوق توسعه فناوری نانو پرداخت میگردد.
مدیر نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی اشاره كرد: برای تشویق شركت ها به فروش بدون یارانه معاونت و نمایش تخفیف مناسب به خریداران كه مشمول حمایت ها نمی شوند هم ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات وام با كارمزد كم توسط صندوق توسعه فناوری نانو پرداخت گردد.
وی با اشاره به اینكه خریداران می توانند، خریداران حقوقی خصوصی، موسسات آموزشی و پژوهشی، غیر انتفاعی، بیمارستان ها، آزمایشگاه های خدماتی و تحقیقاتی، شركت های دانش بنیان و شركت های مستقر در پارك ها و مراكز رشد باشند.

1397/10/01
15:27:35
5.0 / 5
4457
تگهای خبر: فناوری , نوآوری
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید