هسته های فناور دانشجویی در حوزه گیاهان دارویی حمایت می شوند

هسته های فناور دانشجویی در حوزه گیاهان دارویی حمایت می شوند

بست روید: ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری اعلام نمود كه هسته های فناور دانشجویی در حوزه گیاهان دارویی حمایت می شود.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری، نشست ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی با حضور نمایندگان و مدیران گوناگون دستگاه های اجرایی، اساتید و شرکت های فعال در این عرصه اجرا شد. فعال شدن بیشتر هسته های فناور دانشجویی در حوزه گیاهان دارویی و پشتیبانی از ایده های دانشگاهی در این جلسه مورد توجه قرار گرفت.
در این جلسه اعضای کارگروهای مختلف و نمایندگان دستگاه هایی اجرایی نحوه استفاده بهینه از ظرفیت به وجود آمده در چارچوب طرح هایی مانند طرح شهید احمدی روشن را مورد قرار دادند.
محمدحسن عصاره دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این جلسه، ضمن تاکید بر لزوم گسترش شبکه دانشجویان مستعد و خبرگان دانشگاهی و صنعتی در این عرصه، اظهار داشت: افزایش مهارت ها و تقویت روحیه خودباوری دانشجویان در صنعت گیاهان دارویی و فرآورده های طبیعی و استقرار هسته های پژوهشی در یک فضای هم افزا می تواند گسترش فناوری در حوزه گیاهان دارویی را تضمین کند.
وی با اشاره به فعالیت نهادهای ترویجی مانند باشگاه دانش آموزی گیاهان دارویی و طب ایرانی اضافه کرد: برخی هسته های فناور دانشجویی با پرهیز از کارهای پراکنده بر روی یک طرح مشخص و دارای توجیه علمی و اقتصادی متمرکز می شوند. بعد از تکمیل تحقیق، نتایج کار خودرا به صنعت مد نظر ارائه می کنند و در مواردی موفق می شوند که برای تجاری سازی این تحقیق و محصول سرمایه مکفی نیز جذب کنند.
وی اضافه کرد: بی گمان ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی علاقمند است تا با بهره بردن از طرح هایی مانند شهید احمدی روشن نسبت به گسترش هسته ‎های فناور دانشجویی منطبق با این مدل کاری در حوزه صنعت گیاهان دارویی اقدام نماید.
عصاره بیان کرد: طرح های قابل توجهی توسط تیم های دانشگاهی به ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارائه می شود که نیازمند یک بسته حمایتی مشخص است تا با راهنمایی اساتید و استفاده از زیر ساخت های آزمایشگاهی در چارچوب طرح های خوبی مانند طرح شهید احمدی روشن، از ایده های دانشجویی به سمت یک محصول تجاری سازی شده موثر هدایت شوند.


منبع:

1399/03/26
15:27:46
5.0 / 5
2570
تگهای خبر: دانشگاه , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید