بسته های اینترنت بدون اینستاگرام در راه است؟

بسته های اینترنت بدون اینستاگرام در راه است؟

بست روید: اخیراً نامه ای درباره محدودسازی برای اینستاگرام منتشر و البته ازسوی سخنگوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شده كه ارتباطی با فیلترینگ این شبكه اجتماعی ندارد.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، رییس مركز روابط عمومی ارتباطات و فناوری اطلاعات، اطلاع داده كه نامه ای كه اخیراً درباره محدودسازی برای اینستاگرام انتشار یافته، ارتباطی با فیلترینگ این شبكه اجتماعی ندارد. در این طرح، بسته ها و طرح های فروش اینترنت، بدون امكان اتصال و استفاده از شبكه ی اجتماعی اینستاگرام تهیه می گردد.
در این نامه ظاهرا از جانب سازمان تنظیم مقررات ارتباطات و رادیویی، خطاب به شركت مخابرات ایران و كلیه شركت های ارائه كننده خدمات اینترنتی آمده است كه با عنایت به لزوم صیانت از فرهنگ اسلامی ایرانی و حریم خانواده ها و پشتیبانی از محتوای داخلی، با قید فوریت تصمیمی اتخاذ كنند كه بسته ها و طرح های فروش اینترنت بدون امكان اتصال و استفاده از شبكه اجتماعی اینستاگرام، تهیه و در فهرست بسته های فروش خود قرار دهند.
سیدجمال هادیان، نوشته است: درباره نامه زیر پرسیده اید. این نامه محرمانگی ندارد و به صادركننده تذكر داده شده. ماجرا به ابلاغیه مركز ملی فضای مجازی بازمی گردد. ارتباطی با فیلتر هم ندارد. خواسته اند كه این امكان فراهم شود تا اگر خانواده ای بسته اینترنتی بدون اینستاگرام بخواهد، امكانش فراهم باشد.


اما انتشار این نامه در حالی است كه چندی قبل رئیس مركز ملی فضای مجازی تاكید كرده بود اینستاگرام هم باید نماینده پاسخگو داشته باشد.
فیروزآبادی با بیان این كه در مركز ملی فضای مجازی معتقدیم رسانه های خارجی كه بیشتر از یك میلیون كاربر دارند، حتما باید داخل كشور نماینده داشته باشند، اظهار داشته بود: تعریفی كه در مركز ملی و شورای عالی فضای مجازی از پیام رسان شده شامل شبكه های اجتماعی هم می گردد و سیاست ما این است كه اینستاگرام هم باید در كشور نماینده پاسخگو داشته باشد.
وی در پاسخ به سوال ایسنا درباره روش اجرای مصوبه شورای عالی فضای مجازی برای پیام رسان های خارجی بیان كرده بود: ما معتقدیم در مركز ملی فضای مجازی رسانه های خارجی كه بیشتر از یك میلیون كاربر دارند، حتما باید داخل كشور نماینده داشته باشند و همان قوانینی كه در اروپا وجود دارد كه اینگونه پیام رسان ها حق ندارند اطلاعات مردم اروپا را از اروپا خارج كنند، آنها هم نباید حق داشته باشند كه اطلاعات اجتماعی و اقتصادی و حریم خصوصی مردم ایران را از كشورمان خارج كنند.
وی گفته بود تعریفی كه ما در مركز ملی و شورای عالی فضای مجازی از پیام رسان كرده ایم شامل شبكه های اجتماعی هم می گردد. سیاست ما این است كه اینستاگرام هم باید در كشور نماینده پاسخگو داشته باشد و اطلاعات شهروندان ما را از كشور خارج نكند، اما اینكه اجرای این سیاست در چه مرحله ای باشد بحث دیگری است.1397/10/02
15:22:37
5.0 / 5
4715
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید