برقراری شبكه ۵G در پنج شهر بزرگ كانادا

برقراری شبكه ۵G در پنج شهر بزرگ كانادا

به گزارش بست روید یكی از بزرگترین اپراتورهای مخابراتی فعال در كانادا از طریق اندازی شبكه ۵G در پنج شهر بزرگ این كشور اطلاع داده است.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، شرکت بل که یکی از سه اپراتور مخابراتی بزرگ فعال در کانادا به حساب می آید و در سال های اخیر تلاشهای گوناگونی برای توسعه زیرساخت های لازم به منظور برقراری نسل پنجم شبکه اینترنت همراه معروف به شبکه ۵G کرده است، اخیرا از طریق اندازی این شبکه در پنج شهر بزرگ این کشور یعنی تورنتو، مونترال، کلگری، ادمونتون و ونکوور اطلاع داده و سخن گفته است.
کلن گیلیز، مدیر بخش تلفن همراه شرکت بل در این خصوص خاطرنشان کرده است: از آنجائیکه نسل جدید شبکه اینترنت همراه، قابلیت و امکانات گسترده ای را برای کاربران و شرکت های مختلف به ارمغان می آورد، ضروری به نظر می آید که هر چه زودتر با بهره مندی از تکنولوژی های مربوطه به توسعه زیرساخت های لازم برای برقراری شبکه ۵G در شهرهای بزرگ کانادا اقدام نماییم.
هفته گذشته بود که اخبار و گزارش های انتشار یافته از جانب شرکت بل در کانادا نشان داده است که این شرکت از همکاری و مشارکت شرکت های اریکسون سوئد و نوکیای فنلاندی بهره برده تا برای تأمین تجهیزات مورد نیاز توسعه زیرساخت های مربوط به شبکه ۵G نیازمند همکاری شرکت چینی هواوی نباشد.
حدودا دو سال پیش بود که دولت ایالات متحده آمریکا به متحدان خود همچون کانادا اخطار داد که به منظور حفاظت از حریم خصوصی شهروندان خود و همینطور پیشگیری از جاسوسی و شنود مکالمات کاربران موبایل توسط دولت و شرکت های چینی، از همکاری با شرکت هایی نظیر هوآوی که از بزرگترین اپراتورهای فعال در حوزه توسعه شبکه ۵G به حساب می آید، صرف نظر و اجتناب کنند.
با عنایت به افزایش روز افزون محبوبیت تکنولوژی های جدید و گسترش تلاش و فعالیت شرکت های مختلف تکنولوژی و اپراتورهای بین المللی برای برقراری و توسعه زیرساخت های لازم برای فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G، می توان اظهار داشت که یک ماراتن و رقابت تنگاتنگ میان این غول های تکنولوژی درگرفته است و هر یک از آنها در تلاشند اولین اپراتور و شرکت مخابراتی باشند که امکان دسترسی و بهره برداری از جدید ترین نسل اینترنت را در اختیار کاربرانشان قرار می دهند. نسل پنجم شبکه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که بعد از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی عرضه می شود.
هواوی بدون شک یکی از بزرگترین غول های تکنولوژی و اصلی ترین مهره های فعال در زمینه توسعه زیرساخت های شبکه اینترنت ۵G در جهان است که در طول سال های اخیر از جانب دولت کشورهای خیلی از جمله آمریکا تحت فشارهای زیادی قرار گرفت و این امر تا حد زیادی جلوی گسترش فعالیت هایش را گرفت چونکه خیلی از این کشورها قراردادهای همکاری خویش را با هواوی موقتاً متوقف اعلام نمودند تا نگرانی های امنیتی آنها برطرف شود.
کشورهای بسیاری در سرتاسر جهان همچون ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، چین، کره جنوبی، ژاپن و خیلی از کشورهای اروپایی و غیره با همکاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و در این حوزه فعالیتهای گسترده ای را انجام داده اند.
خیلی از بزرگترین شرکت های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوکیا، اریکسون، هواوی، ال جی، اسپرینت و غیره به شدت در حال رقابت جهت راه اندازی اولین شبکه اتصال به اینترنت نسل پنجم ۵G هستند. نسل پنجم شبکه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که بعد از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی عرضه می شود.
منبع:

1399/03/27
14:37:00
5.0 / 5
2838
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید