تولید انواع كوره های القایی از خروج ۶۰۰هزار دلار ارز جلوگیری كرد

تولید انواع كوره های القایی از خروج ۶۰۰هزار دلار ارز جلوگیری كرد

به گزارش بست روید یك شركت دانش بنیان كوره های القایی فركانس بالا به روش ترانزیستوری را تولید كرده كه این سبب پیشگیری از خروج ارز در كشور می شود.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری، یک شرکت دانش بنیان تولیدی موفق شده استانداردهای داخلی و بین المللی برای محصولات تولیدی خود دریافت کند.
به گفته محمد رحیمی مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، توسعه بازار، کوشش برای فرهنگ سازی و کمک به پیاده سازی و استفاده از فناوری ها و سیستم های نوین علمی در صنعت کشور، کنترل آلاینده های ناشی از فعالیت ها بر محیط زیست و غیره در اولویت کاری این شرکت قرار دارد.
وی اضافه کرد: محصولات تولیدی ما شامل انواع کوره های القایی فرکانس بالا به روش ترانزیستوری می شود. این محصولات در صنعت لوله، پروفیل، صنایع پزشکی، صنعت خودرو و غیره به کار می آید. محصولاتی که پیش از این با هزینه های بالایی از دیگر کشورها تأمین می شد.
وی افزود: پیشرفت های مهندسی سال های اخیر در حوزه کوره القایی میزان استفاده از سیستم کوره القایی و جوش القایی را افزایش داده است. توسعه این فناوری ها به بهره وری بالاتر، افزایش اطمینان و کاهش هزینه تعمیر و نگهداری منجر گردیده است. سیستم های کوره القایی، جوش القایی و درز جوش، سخت کاری سطحی، سیستم های القایی فرکانس بالا، سیستم عملیات حرارتی و سیستم القایی به روش ترانزیستوری، جوش لوله و پروفیل و تیپ فورمینگ به منظور تضمین بالاترین بهره وری و کیفیت مورد نیاز در ریخته گری مدرن امروز کاربرد دارند.
این فعال دانش بنیانی افزود: تولید محصولات شرکت، به کاهش ۶۰۰ هزار دلاری ارز از کشور کمک کرده است. این محصولات دانش بنیانی به ۳ کشور امارات و عراق و افغانستان صادرات داشت اما شروع تحریم ها مانع ادامه صادرات این شرکت شد.

1399/04/01
00:22:23
5.0 / 5
2695
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید