آدرس سایت های كلاهبردار را گزارش دهید

آدرس سایت های كلاهبردار را گزارش دهید

بست روید: بگفته مدیركل دفتر حفاظت از حقوق مصرف كننده رگولاتوری، درصورت مواجهه با سایت های كلاهبردار، آدرس URL سایت را در بخش گزارش های مردمی پلیس فتا ثبت كنید تا درصورت بررسی و اطمینان از كلاهبردار بودن آن وب سایت، از دسترس بیرون رود.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، کلاهبرداران با راه اندازی سایت های جعلی که شبیه به سایت های اصلی است، به ربودن اطلاعات افراد، اغلب برای سوءاستفاده های مالی اقدام می کنند؛ در این شیوه که اصطلاحاً به فیشینگ مشهور است، بوسیله اطلاعات واردشده توسط کاربران در صفحات جعلی حساب های بانکی قربانیان خالی می شود یا ممکنست اطلاعات شخصی کاربران را دریافت کرده و از آن سوءاستفاده کنند.
بعد از اجرای طرح رجیستری، ارسال پیامک هایی به اسم همتا به همراه آدرس های جعلی و صفحه هایی که مانند سامانه همتا طراحی شده، اتفاق تازه ای نیست اما هر بار به روشی صورت می گیرد. قبل از این بارها اتفاق افتاده که پیامکی برای برخی افراد ارسال و از آنها خواسته شده جهت جلوگیری از قطع شدن تلفن همراه، مبلغی را پرداخت کنند. در یکی از تازه ترین نمونه های این کلاهبرداری، با هدایت کاربران به سایت های فیشینگ، اطلاعات را از آنها درخواست می کنند.
در این راستا پیمان قره داغی -مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف کننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- به ایسنا اظهار داشت: مردم می توانند به بخش گزارش های مردمی در پلیس فتا مراجعه کنند و در بخش گزارش تخلف وب سایت، آدرس URL سایت کلاهبردار را که برایشان ایمیل یا پیامک شده ثبت کنند، چون فقط موضوع رجیستری نیست و کلاهبرداری به روش های دیگر هم انجام می شود. پلیس فتا هم بررسی می کند و اگر لازم باشد آن سایت از دسترس خارج می شود.
وی اشاره کرد: مردم باید آگاه باشند، صرف نظر از آدرس URL، درصورتی که به صحت آدرس شک کردند، می توانند کد ملی و شماره موبایل خودرا به اشتباه ثبت کنند. اگر این وب سایت متعلق به سامانه همتا باشد، به یک دبتابیس متصل است که اطلاعات شما را با اطلاعات خود انطباق می دهد و درصورت صحت اطلاعات، آنرا تایید می کند، اما سایت های کلاهبرداری، اگر شما اطلاعات غلط وارد کنید هم وارد صفحه بعد می شوند، بدین سبب با این روش می توانید از صحت هویت سایت مطمئن شوید.
منبع:

1399/04/18
14:22:26
5.0 / 5
2660
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید