نصب دوربین پخش زنده در پشت سوسك ها

نصب دوربین پخش زنده در پشت سوسك ها

پژوهشگران دانشگاه واشنگتن موفق به تولید دوربین كوچكی شده اند كه قابل نصب روی بدن سوسك ها و دیگر حشرات كوچك بوده و از قابلیت پخش زنده نیز برخوردارست.به گزارش بست روید به نقل از نیواطلس، این دوربین کوچک و سبک به صورت بی سیم و ازراه دور کنترل می شود و علاوه بر ضبط ویدئو قادر به عکاسی از محیط اطراف خود نیز هست و این تصاویر و ویدئوها را با بلوتوث برای گوشیهای هوشمند ارسال می کند.
عکس های این دوربین به صورت سیاه و سفید تهیه می شوند و دقت آنها ۱۶۰ در ۱۲۰ پیکسل است. همین طور تعداد فریم های ویدئویی ارسالی بوسیله این دوربین در هر ثانیه از یک تا پنج فریم متغیر است. علت این کاهش کیفیت، ساده سازی دوربین مذکور و استفاده از سخت افزارهای اولیه و سبک بمنظور ممکن کردن نصب آن بر روی بدن حشرات بوده است.
وزن کل کیت دوربین مذکور ۲۴۸ میلی گرم است و با بهره گیری از این دوربین سبک و کم مصرف می توان اطلاعات دست اولی از دنیای حشرات و رازهای طبیعت به دست آورد که در حالت عادی قابل دسترس نیست.
دوربین مورد اشاره بوسیله یک بازوی مکانیکی کوچک و قابل تنظیم به بدن حشرات وصل می شود که تا ۶۰ درجه قابلیت جابجایی و تغییر دارد.

1399/04/28
13:38:03
5.0 / 5
2854
تگهای خبر: دانشگاه , كیفیت , گوشی , هوشمند
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید