رشد درآمد هواوی برخلاف سنگ اندازی آمریكایی ها

رشد درآمد هواوی برخلاف سنگ اندازی آمریكایی ها

بست روید: مدیر هواوی اخیرا اعلام نموده است كه با وجود چالش های زیاد اخیر پیش روی این شركت چینی، درآمدهای آن در سال آینده میلادی با رشد ۲۱ درصدی روبرو خواهد شد.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، شركت چینی هواوی كه در طول یك سال اخیر با مشكلات و چالش های امنیتی متعددی از طرف ایالات متحده آمریكا و سپس خیلی از كشورهای هم پیمان آن روبرو شده و قراردادهای این شركت جهت راه اندازی و نصب تجهیزات مخابراتی و همین طور فروش محصولاتش نظیر گوشیهای همراه در این كشورها ممنوع و لغو اعلام شد، حالا به نظر می آید كه تصمیم گرفته است با وجود سنگ اندازی دولتهای مختلف در جهان، رشد تجاری خودرا سرعت ببخشد و درآمدزایی و سودآوری های خودرا به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

گو پینگ - مدیر دوره ای شركت هواوی، اخیرا در همایشی به مناسبت سال جدید میلادی خاطرنشان كرده است این غول تكنولوژی چینی در سال ۲۰۱۸ میلادی ۲۶ قرارداد تجاری برای توسعه و برقراری نسل پنجم اینترنت همراه را به امضا رسانده است و همین طور طبق تازه ترین آمارهای منتشرشده، فروش گوشیهای هوشمند هواوی از مرز ۲۰۰ میلیون دستگاه در جهان باز عبور كرده است.

وی همین طور افزوده است كه انتظار می رود رشد درآمدهای هواوی در سال ۲۰۱۹ میلادی با ۲۱ درصد رشد مواجه شود كه رقم قابل ملاحظه ای برای آن به حساب می آید.

هواوی دومین شركت تولیدكننده موبایل و گوشی هوشمند در جهان و یكی از فعال ترین اپراتورهای مخابراتی به حساب می آید كه با كشورهای بسیاری درباره برقراری شبكه نسل پنجم اینترنت ۵G همكاری كرده است.

ماجرا از اوایل سال جاری میلادی شروع شد كه دونالد ترامپ - رئیس جمهور ایالات متحده آمریكا، اعلام نمود كه گوشیهای هوشمند ساخت شركت های چینی نظیر هواوی و زدتی ای از شهروندان و مقامات آمریكایی جاسوسی می كنند و اطلاعات شخصی و محرمانه بسیاری را تحویل دولت چین می دهد تا مقابل ایالات متحده از آنها استفاده نماید.

به گفته بعضی از تحلیلگران، تلاش آمریكا برای قطع همكاری سایر كشورها با شركت هایی نظیر هواوی تنها برای ضربه زدن به اقتصاد چین و افزایش تبعات منفی جنگ تجاری میان این كشور با آمریكا است چراكه هواوی با فروش بسیار عالی و عملكرد موفقیت آمیزی كه در زمینه عرضه گوشی و گجت های هوشمند و هم چنین نمایش خدمات مخابراتی دارد، توانسته است گردش مالی بسیار خوبی را برای چین به ارمغان بیاورد و در صدر لیست پرفروش ترین برندهای تكنولوژی و گوشیهای هوشمند حتی بالاتر از اپل آمریكا قرار گرفته است. گرفتن بازار فروش كشورهای مختلف از هواوی بدون شك می تواند در كاهش قابل توجه میزان فروش كلی این شركت موثر باشد و ضربه مهلكی به اقتصاد چین وارد كند. این تنش ها همین طور زمانی شدت گرفت كه منگ وانگژو، مدیر ارشد مالی این شركت در كانادا به بهتان دست داشتن در دور زدن تحریم های اقتصادی آمریكا مقابل كشورهایی نظیر ایران دستگیر و بازداشت شد.
1397/10/08
13:42:40
5.0 / 5
4770
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید