ساخت سیستم های الكترونیكی فركانس بالا با كیفیت جهانی در كشور

ساخت سیستم های الكترونیكی فركانس بالا با كیفیت جهانی در كشور

بست روید: تعدادی از محققان یكی از شركت های دانش بنیان با هدف تامین نیازهای صنعت مخابرات موفق به طراحی و ساخت انواع محصولات كاربردی در سیستم های الكترونیكی فركانس بالا شده اند و بگفته آنها اگر این محصولات به تولید انبوه برسد بخش بزرگی از نیاز حوزه فناوری اطلاعات و مخابرات تامین می شود.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، فرهاد ربیعی، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، تامین نیاز صنعت مخابرات و تولید سیستم های حفاظتی و پردازش تصویر و کنترل ازراه دور را از زمینه های تحقیقاتی این شرکت دانست و اظهار داشت: در این راستا محصولاتی چون "دستگاه های فرستنده و گیرنده فیبرنوری"، "سوییچ های PoE تجاری و صنعتی"، "مبدل های ویدئو به فیبرنوری با تکنولوژی CWDM" و "مودم های نوری محصولات اتوماسیون تصویری" و "محصولات پسیو مانند پچ کورد و پیگتیل" را تولید کردیم.
وی با اشاره به تولید مبدل فیبر نوری، با اعلان اینکه این دستگاه دارای چهار قسمت فرستنده، تقویت کننده و گیرنده نوری است، اظهار نمود: فرستنده اطلاعات را به صورت سیگنال های نوری ساخته و رمزگذاری می کند. فیبر نوری برای انتقال سیگنال های نوری تا فواصل دور به کار گرفته می شود. باتوجه به تضعیف سیگنال های نوری در فواصل زیاد از تقویت کننده نوری برای تقویت آنها استفاده می شود و در نهایت گیرنده نوری نیز این سیگنال ها را دریافت و رمزگشایی می کند.
ربیعی با اعلان اینکه مبدل فیبر نوری سیگنال هایی مانند تصویر، صوت، ایترنت، تلفن و داده را به سیگنال نوری تبدیل می کند، اظهار نمود: این سیگنال ها برای انتقال بر روی بستر فیبر نوری در فرستنده و تبدیل سیگنال نوری به سیگنال خروجی در گیرنده مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول سیگنال های شبکه را از کابل های مسی دریافت و آنرا به یک سیگنال نوری تبدیل می کند، سپس آنرا به وسیله کابل فیبر نوری انتقال می دهد. در انتهای کابل فیبر نوری، گیرنده مبدل فیبر نوری وجود دارد که سیگنال را مجدد دریافت می کند و بعد از بررسی مجدد، آنرا به کابل مسی باز می گرداند.
برمبنای اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، مجری طرح با اعلان اینکه محصولات این شرکت در کل کشور توزیع می شود، تصریح کرد: این محصولات تاثیر زیادی در کاهش ارزبری دارد. اگر این محصولات به تولید انبوه برسد بخش بزرگی از نیاز حوزه فناوری اطلاعات و مخابرات تامین می شود.
منبع:

1399/05/06
15:28:06
5.0 / 5
2345
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید