فرود و صعود خودكار یك هواپیمای مسافربری

فرود و صعود خودكار یك هواپیمای مسافربری

به گزارش بست روید شركت ایرباس برای نخستین بار یك هواپیمای ایرباس ای ۳۵۰ - هزار خویش را به سیستم فرود و صعود خودكار مجهز كرد تا این كار بدون دخالت خلبان صورت گیرد.به گزارش بست روید به نقل از نیواطلس، استفاده از سیستم های نشست و برخاست خودکار در هواپیماهای مسافربری احتمال وقوع خطای انسانی در این دو مرحله حساس را به حداقل می رساند و مدیریت این امور در فرودگاه ها را هم تسهیل می کند.
سیستم مورد اشاره هواپیما را در زمان بلند شدن تا ارتفاع ده هزار پایی هدایت می کند و در زمان تصمیم گیری برای فرود هم از نخستین لحظه کاهش ارتفاع مدیریت پرواز را در دست می گیرد. سیستم مذکور برای مدیریت این فرایندها از سیگنال های جی پی اس، تجهیزات ناوبری و هدایت خود هواپیما و غیره استفاده می نماید.
سیستم ایرباس برای نشست و برخاست خودکار هواپیماها به اختصار ATTOL نام گرفته و با عنایت به دو برابر شدن ترافیک فرودگاهی جهان تا سال ۲۰۳۷ می تواند به کمک کادر پرواز و برج مراقبت بیاید.
سیستم مورد اشاره برای افزایش دقت از یک فناوری دید بصری کامپیوتری، هوش مصنوعی و مجموعه ای از دوربین ها و رادارها و سیستم لیزری لیدار بهره می گیرد و می تواند بر روی همه ایرباس های ای ۳۵۰ هزار که بیشتر از ۴۰۰ مسافر حمل می کنند، نصب شود. ایرباس می گوید در ماه های آتی به تلاشهای خود برای افزایش دقت این سیستم ادامه می دهد.

1399/05/15
22:16:45
5.0 / 5
2553
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید