با انعقاد یك تفاهم نامه؛

توان فناورانه صنایع كوچك تقویت می شود

توان فناورانه صنایع كوچك تقویت می شود

بست روید: معاونت علمی و سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران با هدف شكل گیری و توسعه كسب و كارهای نوین، تفاهم نامه همكاری امضاء كردند.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فعالیت خیلی از شرکت های دانش بنیان و فناور صنعتی در حوزه صنایع کوچک قرار می گیرد. بر این اساس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همکاریهای گسترده ای را با وزارت صنعت، معدن و تجارت و همین طور سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی آغاز نموده است.
با توجه به نقش بنگاه ­های کوچک و متوسط فناور در توسعه اقتصاد دانش ­بنیان و زیست­ بوم نوآوری و کارآفرینی کشور و بمنظور هم­ افزایی و توسعه همکاری­ ها، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با هدف شکل گیری و توسعه کسب و کارهای نوین، در روز ملی صنایع کوچک، تفاهم­ نامه همکاری امضا کردند.
این تفاهم نامه بمنظور توسعه و نفوذ فناوری ­های نوین در میان صنایع کوچک و متوسط در سطح کشور و ارتقاء سطح فنی و کیفی در محصولات و خدمات فنی و تخصصی به امضاء رسید. ایجاد بسترهای لازم برای توسعه زیرساخت­ های مورد نیاز نوآوری در سطح کشور و بهبود فضای کسب و کار، یکی دیگر از اهداف این موافقت نامه بود.
پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و محسن صالحی­ نیا معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران این تفاهم نامه را امضاء کردند.
بهره ­گیری از ظرفیت­ های طرفین برای تقویت و توسعه زیرساخت مورد نیاز مراکز نوآوری و مراکز فنی تخصصی که نقش پشتیبان فناوری را ایفا می کنند همچون دیگر محورهای این تفاهم نامه است.
بهره ­گیری از ظرفیت استارتاپ ها، واحدها و مؤسسات فناور مستقر در مراکز نوآوری، مراکز رشد و پارک های علم و فناوری و شرکت­های دانش بنیان و ایجاد کسب و کارهای نوین تقاضامحور همچون دیگر اهدافی است که برای این سند همکاری تعیین شده است.
برآورد نیازها و چالش­های فناورانه صنایع و معرفی مکان­هایی با استانداردهای مشخص شده از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جهت ایجاد مراکز نوآوری تخصصی، مورد دیگری بود که دو طرف برای تحقق آن همکاری خواهند کرد.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این تفاهم­ نامه، پشتیبانی از ایجاد و توسعه مراکز نوآوری، مراکز فنی تخصصی کارآفرینی و کسب و کار و مراکز و شهرک های فناوری پیشرفته را بر عهده دارد. به­ منظور تحقق اهداف این تفاهم نامه، دو طرف شورای راهبری می سازند. نمایندگان تام الاختیار از دو نهاد امضاء کننده تفاهم نامه در این شورای راهبری عضویت دارند. این تفاهم­نامه در 11 ماده، 8 صفحه و 3 نسخه در محل وزارت صنعت به امضاء طرفین تفاهم رسید.


منبع:

1399/05/22
22:21:19
5.0 / 5
1869
تگهای خبر: استاندارد , تخصص , خدمات , شركت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید