تهدید سایبری در كمین ربات های صنعتی

تهدید سایبری در كمین ربات های صنعتی

تحقیقات جدید نشان داد ربات های صنعتی حفره های امنیتی دارند كه آنها را در مقابل حملات هكرهای پیشرفته لطمه پذیر می كند.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، ربات های صنعتی برای مونتاژ محصولات از هواپیما گرفته تا تلفنهای هوشمند مورد استفاده قرار می گیرند و با بازوهای مکانیکی خود یک پروسه را بارها و بارها هزاران بار در روز و با دقت نانومتریک تکرار می کنند.

اما فردریکو ماگی، محقق ترند مایکرو و مارسلو پوگلیانی، محقق امنیت اطلاعات شرکت پلی تکنیکو دی میلانو در تحقیقات جدیدی هشدار دادند بعضی از ربات ها حفره های امنیتی دارند که هکرهای پیشرفته با بهره گیری از آنها می توانند به سرقت اطلاعات پرداخته یا حرکات ربات را ازراه دور تغییر دهند. حملات سایبری در محیطهای صنعتی ممکنست نتایج وخیمی همچون توقف فعالیت تولیدی، خسارت فیزیکی، لطمه محیط زیستی و لطمه یا تلفات انسانی را به همراه داشته باشد.

این تحقیقات مقرر است در کنفرانس مجازی هکرهای بلک هت ارائه شود.

رباتها اغلب به شبکه ها متصل بوده و بوسیله نرم افزار کار می کنند. لطمه پذیریهایی که قبل از این ناشناخته بودند ممکنست به هکرها اجازه دهند کد مخرب را در آنها و سایر ماشینهای تولیدی قابل برنامه ریزی پنهان کنند. این پژوهشگران حفره های امنیتی در نرم افزار شرکت سوییسی-سوئدی ABB که یکی از بزرگترین سازندگان ربات صنعتی در جهان است، کشف کرده اند. همین طور لطمه پذیریهای دیگری در نرم افزار کد باز Ros-I کشف کرده اند که برای شرکتهای تولیدکننده ربات ABB و Kuka AG تهیه شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ربات های صنعتی یکی از بخشهای برخودار از رشد سریع در بخش صنعتی هستند و بر اساس آمار فدراسیون بین المللی رباتیک، نرخ رشد تاریخی آنها بر اساس واحد از ۲۰ درصد فراتر رفته و ارزش سالانه آنها ۱۶ میلیارد دلار است.
1399/05/26
14:20:46
5.0 / 5
2487
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید