چطور می توان فروشگاه اینترنتی معتبر را تشخیص داد؟

چطور می توان فروشگاه اینترنتی معتبر را تشخیص داد؟

به گزارش بست روید مهم ترین عنصر در ارزیابی اعتبار هر فروشگاه اینترنتی، داشتن نماد اعتماد الكترونیك است و البته خریداران هم باید با جست وجو در لیست وبسایت های مورد تایید، از صحت «نماد اعتماد الكترونیكی» به نمایش درآمده در وبسایت ها اطمینان حاصل كنند.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، یکی از اقدامات کلاهبرداران این است که با راه اندازی سایت های جعلی که شبیه به سایت های اصلی است، به ربودن اطلاعات افراد، اغلب برای سوءاستفاده های مالی اقدام می کنند. در این شیوه که اصطلاحاً به فیشینگ مشهور است، از راه اطلاعات واردشده توسط کاربران در صفحات جعلی، حساب های بانکی قربانیان خالی می شود. بنابراین است که کاربران هنگام رفتن به سایت ها برای خرید باید به وجود نماد اعتماد الکترونیکی دقت کنند.
از طرفی مردم هنگام خرید از راه اینترنت با اطمینان از این که سایت ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند کرد و حقوق مصرف کنندگان را به رسمیت می شناسند، مبادرت به خرید می کنند. خریداران باید با جست وجو در فهرست وبسایت های مورد تایید، از صحت «نماد اعتماد الکترونیکی» به نمایش درآمده در وبسایت ها اطمینان حاصل کنند.
پلیس فتا هم به این مورد اشاره می کند که مهم ترین عنصر در ارزیابی اعتبار هر فروشگاه اینترنتی داشتن نماد اعتماد الکترونیک است. نماد الکترونیک فقط به فروشگاه های حقیقی یا حقوقی اعطاء می شود که توسط سیستم های دولتی ازجمله مرکز توسعه تجارت الکترونیک، کسب وکار آنها تائید شده باشد. معمولاً فروشگاه هایی که نماد اعتماد الکترونیک دارند لوگوی نماد را در صفحه اصلی قرار می دهند تا همه بتوانند آنها را بررسی نمایند.
جهت بررسی کافی است روی لوگو نماد الکترونیک کلیک کنید تا به صورت Popup باز شود و اطلاعات صاحب امتیاز را به شما نمایش دهد. روش دیگری که می توانید با آن نماد الکترونیک یک فروشگاه اینترنتی را بررسی کنید، ورود به سایت enamad.ir و کلیک روی گزینه استعلام است، بعد از کلیک روی استعلام صفحه ای به صورت Popup باز می شود و از شما آدرس دامنه سایت را درخواست می کند. کافی است آدرس دامنه فروشگاه موردنظر خود را در آن وارد کنید تا بعد از کلیک روی جست وجو، اطلاعات مربوط به صاحب امتیاز آن فروشگاه برای شما مشخص شود.
منبع:

1399/06/10
10:56:06
5.0 / 5
1981
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید