میزان استقبال از نسخه های مختلف اندروید اعلام گردید

میزان استقبال از نسخه های مختلف اندروید اعلام گردید

بست روید: گوگل اخیرا آماری را منتشر نموده كه نشان دهنده میزان استقبال كاربران از نسخه های مختلف سیستم عامل اندروید است.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت phonearena، با عنایت به آنكه سیستم عامل اندروید محبوب ترین سیستم عامل موبایل در جهان به حساب می آید، حالا اخیرا آمارها نشان داده است كه نسخه اندروید ۸.۰ موسوم به اندروید اوریو شاهد یك رشد دو درصدی در ماه سپتامبر سال جاری میلادی بوده است.

این آمارهای جدید كه مقدار توزیع پذیری و نصب و استفاده كاربران از نسخه های مختلف سیستم عامل اندروید را در جهان نشان می دهد، نشان دهنده پركاربردترین نسخه و كم طرفدارترین نسخه های اندروید بوده است.

گوگل در حالی این گزارش و نمودارها را منتشر نموده كه هنوز ماه سپتامبر به آخر نرسیده بود اما چیزی كه در این اعداد و ارقام به وضوح به چشم می خورد، آن است كه اندروید نوقا هنوز محبوب ترین و پردانلودترین نسخه از این سیستم عامل موبایلی بوده است.

نسخه اندروید اوریو كه نسل پس از نوقا بود، نتوانسته به صورت تمام و كمال جایگزین نوقا شود و هنوز بزرگترین سهم از توزیع نسخه های مختلف اندروید را نوقا تشكیل می دهد. البته در این ماه، میزان نصب، به روزرسانی و استفاده كاربران گوشیهای اندرویدی از نسخه ۸.۰ (اوریو) دو درصد رشد و افزایش داشته است كه البته در مقایسه با مدت زمان عرضه و انتشار نهایی آن، چندان قابل توجه نیست.

جدیدترین نسخه از اندروید هم اكنون نسخه ۹.۰ موسوم به اندروید پای (Android Pie) است كه هم اكنون كمتر از ۰.۱ درصد از سهم بازار گوشیهای مبتنی بر اندروید را به خود مختص كرده است. البته انتظار می رود كه محبوبیت و نصب اندروید اوریو روز به روز افزایش یابد و با استقبال بیش تر كاربران، سهم آن هم از میزان توزیع پذیری نسخه های مختلف این سیستم عامل بیش تر شود.

نمودار زیر به وضوح نشان دهنده میزان و درصد استقبال كاربران از نسخه های مختلف اندروید است:


1397/07/09
19:45:12
0.0 / 5
5065
تگهای خبر: اندروید , گوشی , گوگل , موبایل
این مطلب بست روید چطور بود؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید