آرامكو عنوان ارزشمندترین شركت جهان را پس گرفت

آرامكو عنوان ارزشمندترین شركت جهان را پس گرفت

بست روید: شركت نفتی آرامكوی سعودی به دنبال رشد ارزش سرمایه بازار این شركت در بحبوحه افت سهام شركتهای فناوری در آمریكا، عنوان ارزشمندترین شركت جهان را از اپل پس گرفت.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، با توجه به این که قیمت نفت برنت تحت تاثیر نگرانیها نسبت به تسریع افزایش موارد مبتلاشدن به ویروس کرونا در ماه میلادی جاری ۱۲ درصد سقوط کرد و به پایین ۴۰ دلار در هر بشکه رسید، ارزش سهام آرامکو در بازار ریاض ۱.۱ درصد رشد داشت.

در این بین، ارزش سهام شرکت اپل در سپتامبر حدود ۱۷ درصد افت کرد که حدودا به معنای نزولی شدن روند سهام این شرکت است. نزولی شدن بعنوان کاهش ۲۰ درصدی ارزش سهام از اوج اخیرش تعریف می شود. ارزش بازار اپل از ۲.۳ تریلیون دلار به ۱.۹ تریلیون دلار کاهش پیدا کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل و آرامکو تنها شرکتهایی هستند که ارزش بازارشان به مرز دو تریلیون دلار صعود کرده است. آرامکو که بزرگترین تولیدکننده نفت جهان است، اواسط دسامبر سال قبل اندکی پس از عرضه اولیه عمومی سهام خود در بازار ریاض، بعنوان ارزشمندترین شرکت جهان دست پیدا کرد. اپل در ژوئیه که ارزش سهام شرکتهای فناوری در بحبوحه اقدامات محرک مالی و پولی آمریکا برای مقابله با تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا رو به صعود گذاشت، این عنوان را از آرامکو ربوده بود.

منبع:

1399/06/25
13:05:16
5.0 / 5
1853
تگهای خبر: شركت , فناوری , قیمت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید