انتشار به روزرسانی صدمه پذیری های مهم در گوشیهای 5G

انتشار به روزرسانی صدمه پذیری های مهم در گوشیهای 5G

به گزارش بست روید نخستین به روزرسانی، برای رفع صدمه پذیری موجود در گوشی اندروید 5G انتشار یافته است و كاربران نسخه های سیستم عامل اندروید باید دستگاه های خویش را به روزرسانی كنند تا از صدمه پذیری های مهم در امان باشند.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا صدمه پذیری موجود در گوشی سامسونگ 5G بگونه ای عمل می کند که بدون داشتن مجوز، می توان از دستوالعمل های debugging USB در رابطه با دستورات LTE و 5G استفاده نمود. در این راستا مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای کامپیوتر ای) اعلام نمود شرکت سامسونگ برای رفع برخی صدمه پذیری های بحرانی موجود در تلفن های همراه خود، به روزرسانی های امنیتی منتشر نمود.
این به روزرسانی های امنیتی شامل تعداد زیادی وصله امنیتی است که همه صدمه پذیری های مهم در خیلی از نسخه های سیستم عامل اندروید را برطرف می کند.
در بین صدمه پذیری های موجود در گوشیهای سامسونگ، شدیدترین صدمه پذیری به واسطه نقص integer overflow موجود در سیستم عامل اندروید، منجر به اجرای کد از راه دور خواهد شد؛ به قول محققان، این صدمه پذیری باعث می شود تا یک مهاجم از راه دور اختیارات کامل دستگاه شما را به دست بگیرد.
صدمه پذیری های دیگری هم وجود دارد که این امکان را به مهاجم خواهند داد تا ارتباط کاربر را جهت کسب مجوز آنتن هوایی دور بزند و با قدرت بالاتری کد را مدیریت کند.
در صورت بهره برداری از صدمه پذیری با شدت بحرانی این اماکن فراهم خواهد شد که به یک برنامه مخرب اجازه داده شود تا به سادگی ارتباط کاربر را جهت بدست آوردن دسترسی های بیشتر دور بزند. صدمه پذیری دیگری می تواند یک مهاجم محلی را قادر سازد که با افزایش تمام امتیازات، کد دلخواه خویش را روی دستگاهی که وصله نشده است اجرا نماید و منجر به افزایش سطح دسترسی خود شود.
کارشناسان به کابرانی که از گوشیهای سامسونگ استفاده می نمایند سفارش کردند که هرچه سریع تر دستگاه های اندرویدی خویش را به روزرسانی کنند تا از گزند این صدمه پذیری ها در امان باشند، همینطور کاربران باید از فعال بود گزینه «به روزرسانی خودکار» در گوشی خود، اطمینان حاصل کنند.1399/06/31
13:34:52
5.0 / 5
2154
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید