ایرباس هواپیماهای هیدروژنی با آلایندگی صفر می سازد

ایرباس هواپیماهای هیدروژنی با آلایندگی صفر می سازد

به گزارش بست روید شركت ایرباس از تولید هواپیماهای هیدروژنی با میزان آلایندگی صفر اطلاع داده است. این هواپیماها برای انجام پروازهای تجاری تا سال ۲۰۳۵ در دسترس قرار می گیرد.به گزارش بست روید به نقل از یورونیوز، ایرباس روز گذشته از تولید سه نوع هواپیمای جدید در آینده اطلاع داد. هدف از تولید همه این هواپیماها به صفر رساندن میزان آلایندگی آنها است. بدین منظور در تمامی این هواپیماها از سوخت هیدروژنی استفاده می شود.
گولائوم فائوری مدیرعامل ایرباس تحقق این هدف را لحظه ای تاریخی برای ایرباس توصیف کرده است. یکی از مدلهای این هواپیماها قادر به حمل ۱۲۰ تا ۲۰۰ مسافر بوده و می تواند مسیری ۳۷۰۰ کیلومتری را طی نماید. هواپیمای مورد اشاره مجهز به موتور توربینی هیدروژنی به جای موتورهای سوخت جت متداول در هواپیماهاست.
مدل دوم این هواپیماها تا ۱۰۰ مسافر را حمل می کند و قادر به پیمودن مسیری ۱۸۵۰ کیلومتری است. هواپیمای مدل سوم هم از بال های تاشدنی برخوردار بوده و با حمل ۲۰۰ مسافر مسیری ۳۷۰۰ کیلومتری را می پیماید.
آزمایش موتورهای این هواپیماها ظرف چند ماه آینده شروع شده و نمونه های اولیه آنها تا پیش از آخر دهه جاری میلادی تولید خواهند شد.


منبع:

1399/07/02
10:17:45
5.0 / 5
1684
تگهای خبر: شركت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید