تولید ذرات نانو از جوانه چای برای نابودی باكتری ها

تولید ذرات نانو از جوانه چای برای نابودی باكتری ها

به گزارش بست روید یكی از چالش های بهداشتی به خصوص در مراكز درمانی، آلوده شدن سطوح مختلف به انبوهی از باكتری هاست. تولید نانوذرات جدید تولید شده با جوانه چای می تواند این مشكل را تا حدی حل كند.به گزارش بست روید به نقل از نیواطلس، باکتری های مورد اشاره معمولاً تجمع هایی را ایجاد کرده و به مرور زمان در مقابل انواع آنتی بیوتیک ها مقاوم می شوند. پوشش هایی که بدین شیوه تشکیل می شوند به بیوفیلم شهرت دارند. پژوهشگران تاکنون روش های مختلفی را برای پاک کردن این بیوفیلم ها آزمایش کرده اند که هیچ یک کاملاً موفق نبوده است.
در تازه ترین روش که توسط پژوهشگران هندی ابداع شده، نانوذرات مغناطیسی برگرفته از جوانه گیاه چای بدین منظور مورد استفاده قرار گرفته است. هدایت مغناطیسی جوانه های گیاه چای تقویت شده می تواند سطوح مختلف آلوده را کاملاً پاک کند. تولید این نانوذرات نه فقط کم هزینه است، بلکه به سرعت هم قابل انجام است. آنها علاوه بر این حاوی ترکیباتی به نام پلی فنول هستند که برای از بین بردن باکتری ها قابل استفاده هستند.
در این روش جوانه های مرغوب گیاه چای جدا شده و سپس با نانوذرات مغناطیسی پوشانده می شوند. سپس آنتی بیوتیک سیپروفلوکساسین به این ترکیب اضافه می شود. بررسی ها نشان میدهد این ترکیب قادر به نابودی انواع باکتری هاست و حتی از آن می توان برای پاکسازی ایمپلنت ها و دیگر لوازم بهداشتی و پزشکی حساس استفاده نمود.


منبع:

1399/07/09
09:15:34
5.0 / 5
1858
تگهای خبر: پژوهشگران , هزینه
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید