معاون صندوق نوآوری :

بازار فعالیت استارت آپهای آموزشی هنوز داغ است

بازار فعالیت استارت آپهای آموزشی هنوز داغ است

به گزارش بست روید معاون توسعه صندوق نواوری و شكوفایی با اشاره به اینكه هنوز بازار فعالیت استارت آپهای فعال در عرصه آموزش داغ است، اظهار داشت: درصدد شناسایی هر چه بیشتر این استارت آپها هستیم.به گزارش بست روید به نقل از مهر، دکتر سیاوش ملکی فر امروز در رویداد جذب سرمایه حوزه آموزش که به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اظهار داشت: توسعه فناوری در دنیا سبب شده که یک روند بازآفرینی در حوزه آموزش به وجود بیاید که انتشار ویروس کووید ۱۹ به این مورد دامن زده و منجر به رجوع ما به سمت استارت آپها شده است.
معاون توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: با گذشت بیشتر از هفت ماه از انتشار کرونا در کشور هنوز بازار فعالیت استارت آپ ها درحوزه آموزش داغ است؛ از طرفی تقاضا در این راستا زیادتر شده است.
ملکی فر اظهار داشت: صندوق نوآوری و شکوفایی با همکاری وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تلاش دارد استارت آپ های توانمند حوزه آموزش را شناسایی کرده و به سرمایه گذاران معرفی نماید.
وی با اشاره به رویداد جذب سرمایه حوزه آموزش اظهار داشت: ۶استارت آپ در این رویداد خویش را برای جذب سرمایه گذار معرفی می کنند اما شاهد این بودیم که ۲ استارت آپ قبل از ورود به این رویداد سرمایه گذار خویش را جذب کردند.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: با عنایت به وسعت حوزه آموزش، بنا داریم که در این حوزه باردیگر یک رویداد استارت آپی دیگر برگزار نماییم.
ملکی فر خطاب به استارت آپهای حاضر در رویداد جذب سرمایه حوزه آموزش اظهار داشت: نیاز نیست که در راه اندازی یک استارت اپ، یک مدل کسب و کاری که تا کنون در دنیا وجود نداشته را خلق نماییم ؛ کافی است که یک مدل کسب و کار که در دنیا آزمایش شده را بدون نقض در کشور اجرایی نماییم. هیچکدام از بزرگان استارت اپی کشور برای نخستین بار در دنیا و ایران ایجاد نشدند بلکه یک کپی هوشمندانه و ایرانی شده از حوزه های مختلف هستند.
وی با تاکید بر اینکه کپی کردن یک استارت آپ در ایران می تواند ریسک ها را کم کند، اظهار داشت: ریسک در حوزه نوآوری خصوصا ریسک نوآوری بسیار زیاد است که کپی کردن می تواند ریسک را کم کند.


منبع:

1399/07/15
23:14:59
5.0 / 5
1738
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید