به منظور تامین سریع انرژی؛

تولید شارژر خودكار برای پهپادها

تولید شارژر خودكار برای پهپادها

بست روید: ارتش آمریكا در تلاش است برای تسریع شارژ پهپادها یك سیستم شارژ خودكار تولید نماید كه بدون مداخله انسان برق مورد نیاز این محصولات را تامین كند.به گزارش بست روید به نقل از انگجت، این سیستم شارژ خودکار که ظرف چهار سال آینده تکمیل می شود می تواند انرژی مورد نیاز صدها پهپاد را تامین کند.
سیستم مورد اشاره که پهپادها با اتصال خودکار به آن شارژ می شوند، جایگزین ایستگاه های شارژ زمینی متصل به وسایل نقلیه زرهی می شود. تکمیل این طرح توسط پژوهشگران دانشگاه ایلینیوز صورت می گیرد و بودجه ای ۸ میلیون دلاری به این کار اختصاص یافته است.
قرار است یک سیستم شناسایی شارژرهای خودکار نیز به پهپادهای ارتش آمریکا اضافه شود تا آنها بتوانند نزدیک ترین مرکز شارژ خودکار به خودشان را شناسایی کنند و به سمت آنها پرواز کنند.
شارژ باتری پهپادها معمولاً تنها برای نیم ساعت پرواز آنها کافی است و فناوری شارژ خودکار می تواند اجرای ماموریت های مختلف نظامی و گشت زنی با بهره گیری از پهپادها را تسهیل کند. همین طور با این کار دیگر پهپادها برای شارژ مجدد نیازی به بازگشت به نقطه حرکت ندارند و این کار می تواند بوسیله اتصال به مرکز شارژ خودکار در نزدیک محل ماموریت صورت بگیرد.
مزیت دیگر این نوآوری عدم نیاز به حمل هزاران باتری توسط نیروهای نظامی برای تامین برق پهپادهاست. این فناوری را می توان در آینده برای تسهیل شارژ وسایل نقلیه خودران نیز به کار گرفت.


منبع:

1399/07/19
11:12:13
5.0 / 5
1690
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید