رشد فروش كامپیوتر شخصی ركورد زد

رشد فروش كامپیوتر شخصی ركورد زد

برآورد شركت تحقیقات فناوری كانالایز نشان میدهد كه سازندگان كامپیوتر در سه ماهه سوم امسال 79.2 میلیون دستگاه كامپیوتر شخصی فروختند كه 12.7 درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل افزایش داشت و سریعترین رشد در یك دهه گذشته را نشان میدهد.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، با وجود محبوبیت گوشی های تلفن و تبلتها در سالهای اخیر، شیوع ویروس کرونا در هفت ماه اخیر موجب شد افراد برای کار یا تحصیل ازراه دور تمایل بیشتری برای داشتن کامپیوتر شخصی داشته باشند.

طبق آمار شرکت کانالایز، شرکت تایوانی ایسر بزرگترین سود را از این روند تقاضا در سه ماهه سوم برد و ۵.۶ میلیون دستگاه کامپیوتر شخصی فروخت که ۱۵ درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل افزایش داشت و شامل مدل کروم بوک بود که با سیستم عامل کروم گوگل کار می کند. شرکت لنوو که از نظر میزان فروش، بزرگترین تولیدکننده کامپیوتر شخصی در بازار است، در سه ماهه سوم ۱۹.۳ میلیون دستگاه فروخت که ۱۱.۴ درصد رشد نشان داد.

مایکروسافت در ماه مه اعلام نمود که مردم بیش از چهار تریلیون دقیقه در ماه در ویندوز ۱۰ زمان سپری می کنند که افزایش ۷۵ درصدی داشته است. بیش از یک میلیارد دستگاه با سیستم عامل ویندوز ۱۰ این شرکت کار می کنند.

بر اساس گزارش شبکه CNBC، سایر شرکتهای تحقیقاتی مانند گارتنر و آی دی سی هنوز برآورد سه ماهه سوم را منتشر نکرده اند. گارتنر در ژوییه گزارش کرده بود که فروش کامپیوتر شخصی در سه ماهه دوم ۲.۸ درصد رشد کرده است.
1399/07/21
15:24:55
5.0 / 5
1663
تگهای خبر: سیستم , شركت , فروش , فناوری
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید